Fortuna 1 Liga: wypuszczona szansa na zwycięstwo przez ŁKS

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 18.08.2021, 20:30

ŁKS Łódź mimo prowadzenia 2:0 nie był w stanie dowieźć prowadzenia z walczącym do końca GKS-em Jastrzębie-Zdrój. Ostatecznie w meczu padł rezultat 2:2.

Od pierwszej minuty spotkanie w Łodzi było emocjonujące. Już w trzeciej minucie piłka po strzale Daniela Rumina odbiła się od poprzeczki strzeżonej przez Dawida Arndta. Co ciekawe trener Kibu Vicuna zdecydował się postawić właśnie na tego gracza, a nie Marka Kozioła, który zaczynał sezon jako podstawowy zawodnik. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego futbolówkę w siatce umieścił Łukasz Gajda, lecz gol nie został uznany z powodu spalonego. Gospodarze odpowiedzieli najlepiej jak mogli. W 13. minucie drugie trafienie w sezonie zanotował Stipe Jurić. Goście starali się jak najszybciej odrobić straty.  Swoje okazje mieli Dariusz Kamiński i ponownie Rumin. Ostatnią groźniejszą sytuację w pierwszej odsłonie miał Jurić, ale tym razem Bośniak przegrał pojedynek z golkiperem.

Drugą połowę efektownie otworzył ŁKS. Z dystansu, młodego Mikołaja Reclafa, pokonał Pirulo. Sytuacja gości stała się bardzo trudna, ale nie zamierzali oni wywiesić białej flagi. Trener GKS-u zdecydował się dokonać kilku korekt w składzie, a wprowadzony na boisku Daniel Feruga odpłacił zaufanie najlepiej jak mógł. Pomocnik przymierzył z dystansu i umieścił piłkę w okienku bramki Arndta. W końcówce goście wykorzystali jeden z najsłabszych punktów ŁKS-u, czyli nieporadność w defensywie. W polu karnym został sfaulowany Szymon Zalewski,  jedenastkę wykorzystał Dawid Witkowski. Mecz zakończył się rezultatem remisowym.

ŁKS Łódź - GKS Jastrzębie-Zdrój: 2:2 (1:0)

Bramki: 12' Jurić, 52' Pirulo - 66' Feruga, 82' Witkowski (k.)

ŁKS: Arndt - Szeliga, Dąbrowski (13' Sobociński), Marciniak, Klimczak - Rozwandowicz (63' Tosik), Pirulo, Rygaard (63' Wolski), Trąbka, Javi Moreno (75' Gryszkiewicz) - Jurić (75' Janczukowicz)

GKS: Reclaf - Słodowy, Gulczyński (55' Balboa), Bojdys, Witkowski - Borkała, Kuczałek, Handzlik (55' Feruga) - Kamiński (87' Mazurowski), Rumin (63' Zalewski), Gajda (55' Zejdler)

Żółte kartki: 21' Rozwandowicz, 42' Trąbka, 48' Szeliga, 79' Klimczak, 81' Tosik, 90+2' Janczukowicz, 90+5' Sobociński - 25' Handzlik, 32' Słodowy, 89' Mazurowski

Sędzia: Dominik Kos