Tenis - ATP Cincinnati: Hubert Hurkacz lepszy od Andy'ego Murraya!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 18.08.2021, 20:29

Hubert Hurkacz pokonał byłego lidera światowego rankingu, Andy'ego Murraya 7:6(7:4), 6:3 w ll rundzie turnieju ATP 1000 w Cincinnati. W kolejnej rundzie rywalem Polaka będzie Hiszpan, Pablo Carreno-Busta.

Mimo znakomitych rezultatów, jakie w przeszłości notował Andy Murray, faworytem spotkania był rozstawiony z numerem 9. Polak, który na amerykańskich kortach czuje się "jak ryba w wodzie". Powracający po poważnej operacji oraz przerwy od tenisa Brytyjczyk w Cincinnati występował natomiast z "dziką kartą", gdyż obecnie zajmuje 181. miejsce w rankingu.

Początek meczu był bardzo wyrównany, a serwujący solidarnie wygrywali własne podanie - 2:2. Wówczas Hubert przejął inicjatywę w wymianach i zdołał wykorzystać break-pointa na 3:2. Radość wrocławianina nie trwała jednak długo - w kolejnym gemie popełnił serię prostych błędów i Andy Murray ponownie doprowadził do remisu - 3:3. Od tej pory Brytyjczyk grał pewniej i wyraźnie dominował na korcie. "Hubi" nie tracił jednak koncentracji i zdołał obronić dwie piłki setowe. Ostatecznie nie doszło jednak do żadnego przełamania, a o zwycięstwie w pierwszym secie zadecydował tie-break. W nim Polak doskonale serwował i bezbłędnie uderzał forhendem, co pozwoliło mu wygrać 7:4, a tym samym objąć prowadzenie w meczu 1:0.

W drugim secie Hubert nie dał wiele do powiedzenia rywalowi przy własnym serwisie, a w newralgicznych momentach bronił się asami. Przy stanie 4:3 wrocławianin zdecydował się na szybkie ataki pod siatką, a precyzyjne forhendy i skróty pozwoliły mu przełamać Brytyjczyka - 5:3. Polak nie oddał prowadzenia do końca i wygrał 6:3.

Hubert Hurkacz (POL) [9] - Andy Murray (GBR) [WC] 2:0 7:6(6:4), 6:3