Lotto Ekstraklasa: remis w Gdyni

• Data publikacji: 11.08.2018, 22:25

Arka Gdynia zmierzyła się z Górnikiem Zabrze w ramach 4. kolejki Lotto Ekstraklasy. Arkowcy wciąż bez kompletu punktów, jednak z pierwszą bramką w nowym sezonie.

Bramką dla Górnika pachniało niemal przez całą pierwszą połowę spotkania. Choć mecz wizualnie wyglądał na wyrównany, to jednak goście kreowali więcej obiecujących sytuacji, zaś podopieczni Zbigniewa Smółki nie zdołali oddać ani jednego celnego strzału na bramkę Loska. Pierwszą szansę na objęcie prowadzenia miał w 16. minucie rywalizacji Jesus Jimenez, jednak napastnik uderzył prosto w golkipera Arki. Co prawda chwilę później gospodarzom udało się na moment zepchnąć do defensywy piłkarzy Górnika, ale zabrzanie ponownie zaatakowali. Bliski zdobycia gola był Dani Suarez, który w 28. minucie atakował głową, jednak piłka minęła bramkę Steinborsa o kilka centymetrów. Oba zespoły atakowały dość nieporadnie, ale wciąż większą skutecznością wykazywali się piłkarze gości. Dopiero pod koniec pierwszej połowy Górnik dopiął swego, wychodząc na prowadzenie po kolejnym strzale głową Suareza – tym razem skutecznym.

Druga część spotkania ponownie rozpoczęła się wyrównanie, jednak obie drużyny nie miały pomysłu na skuteczny atak. W 60. minucie okazję na wyrównanie wyniku miał Zbozień, który próbował dobić piłkę po akcji Młyńskiego, ale trafił nad poprzeczkę.  W 73. minucie spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Gryszkiewicz, który sfaulował Młyńskiego na linii pola karnego. Sędzia po wideoweryfikacji nie podyktował jednak jedenastki, wskazując na rzut rożny dla Arki. Grający w przewadze gospodarze śmielej zaatakowali przeciwników, niestety wciąż nieskutecznie. Przełamanie nastąpiło dopiero w 88. minucie spotkania, a trafienie wyrównujące wywalczył Michał Janota, strzelając tym samym pierwszą bramkę gdynian w sezonie 2018/2019. Arka zremisowała mecz z Górnikiem 1:1, a niewykorzystane sytuacje gości skutkowały utratą zwycięstwa.

W następnej kolejce Arka Gdynia zmierzy się w meczu wyjazdowym z Wisłą Płock, natomiast Górnik Zabrze gościć będzie u siebie Lechię Gdańsk.

Arka Gdynia – Górnik Zabrze 1:1 (0:1)

Bramki: Dani Suarez (45+2’), Michał Janota (88’)

Arka Gdynia:  Steinbors, Zbozień, Marić, Helstrup, Marciniak, Bogdanov, Sołdecki (Sulewski), Nalepa (Młyński), Jankowski, Siemaszko, Janota

Górnik Zabrze: Angulo, Żurkowski, Jimenez (Koj), Ambrosiewicz (Biedrzycki), Matuszek, Smuga (Woloniewicz), Gryszkiewicz, Bochniewicz, Suarez, Michalski, Loska

Żółte kartki: Marciniak, Siemaszko, Wolniewicz

Czerwone kartki: Gryszkiewicz

Sędzia: Jarosław Przybył