Piłka Nożna - el. LE: Legia z Slavią na remis!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 19.08.2021, 20:56

Spotkanie 4. rundy kwalifikacji Ligi Europy pomiędzy Slavią Praga a Legią Warszawa zakończyło się remisem. Po golach Baha i Masopusta dla prażan i bramkach Emreliego oraz Juranovicia dla gości padł wynik 2:2.

Początek meczu należał zdecydowanie do prażan, jednak jako pierwsza gola zdobyła polska ekipa. W 20. minucie premierową bramkę zdobył Mahir Emreli, który pięknym lobem z linii pola karnego pokonał Ondreja Kolara. Kolejne minuty to dalsza niezła gra Slavii, która w 34. minucie zdołała zdobyć wyrównujące trafienie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Lukasa Masopusta, gola zdobył Alexander Bah. Trzy minuty później „Legioniści” wrócili na prowadzenie. Maik Nawrocki błysnął świetnym podaniem do Josipa Juranovia, Chorwat pewnie pobiegł przed siebie, po czym potężnym strzałem z dystansu nie dał najmniejszych szans na interwencję Kolarowi. Slavia jednak się nie poddawała i w czwartej minucie doliczonego czasu gry zdobyła drugą bramkę. Świetną zespołową akcję wykończył Lukas Masopust, któremu pozostało jedynie skierowanie piłki do praktycznie pustej już bramki.

Drugie 45 minut przebiegało już zdecydowanie spokojniej, a gra toczyła się głównie w środku pola. W końcowych minutach meczu gospodarze ponownie mocniej nacisnęli na Legię, ale ich ataki okazały się nieskuteczne i ostatecznie rywalizacja zakończyła się rezultatem 2:2.

Wynik ten spowodował, że żadna ze stron nie jest bliżej awansu do Ligi Europy i wszystko rozstrzygnie się w przyszłotygodniowym rewanżu w Warszawie.

Slavia Praga – Legia Warszawa 2:2 (2:2)

Bramki: 34’ Bah, 45+4’ Masopust - 20’ Emreli, 37’ Juranović

Slavia: Kolar – Dorley, Zima, Holes, Bah – Hromada (46’ Kuchta), Traore – Sima (61’ Ekpai), Stanciu (82’ Tecl), Masospust (67’ Samek) – Schranz (61’ Lingr)

Legia: Boruc – Mladenović, Nawrocki, Wieteska, Rose (46’ Hołownia), Juranović – Luquinhas, Lopes (46’ Josue), Martins, Skibicki (46’ Rosołek) - Emreli

Żółte kartki: 26’ Dorley, 53’ Traore - 12’ Luquinhas, 36’ Rose

Sędzia: Felix Zwayer