Tenis - ATP Cincinnati: Hubert Hurkacz poległ w 1/8 finału

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 19.08.2021, 23:30

Pablo Carreno-Busta pokonał Huberta Hurkacza w turnieju w 1/8 finału turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati wynikiem 2:0 i awansował do ćwierćfinału, w którym zmierzy się z liderem wicerankingu ATP - Daniłem Miedwiedwiewem.

Dotychczas Hiszpan i Polak spotkali się na przeciwko sobie tylko raz. Były to zawody w Szczecinie rozgrywane w ramach ATP Challenger Tour.  Wówczas w tym pojedynku górą był Pablo Carreno-Busta, który pokonał Huberta Hurkacza 2:1 (3:6, 6:4, 6:3). Pierwszy set był bardzo wyrównany. Nikomu nie udało się przełamać rywala i o wyniku zadecydował tie-break. W tym górą okazał się rywal naszego reprezentanta.

W drugim secie po obu stronach zaczęły pojawiać się błędy przy serwisie. Pierwszy break wpisaliśmy na konto Pablo Carreno-Busty doprowadzając do stanu 2:0. Polak reprezentantowi Hiszpanii odgryzł się nieco później. Wówczas było 3:2 dla reprezentanta Hiszpanii. Od tego momentu własnego serwisu nikt już nie przegrał (choć kilka razy niewiele brakło, a Hurkacz poległby na takowym), więc ponownie rozstrzygnięcia doczekaliśmy  się dopiero w tie-break'u. Początek był wyrównany, lecz od stanu 3:3 zdominowany został już przez Pablo Carrento-Bustę, który zdobył cztery kolejne punkty i w efekcie pokonał reprezentanta Polski 7:6, a w cały mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Hubert Hurkacz na tle Hiszpana nie wyglądał najlepiej. Ciężko doszukać się jakiejś statystyki, w której przeważał. W oczy rzuca się bilans asów serwisowych (14:7) oraz fakt, że popełnił mniej podwójnych błędów (1:3), jednak skuteczność w grze już tak nie zachwyca. W niemal każdym aspekcie przeważał Pablo Carrento-Busta. Reprezentantowi Polski w Cincinnati pozostała teraz tylko rywalizacja w deblu, którą rozpocznie już jutro, a rywalem jego oraz jego kompana - Jannika Sinnera będzie duet Nikola Mektic-Mate Pavic.