Podsumowanie II ligi: klęska Widzewa, klęska Ruchu

• Data publikacji: 11.08.2018, 22:50

Czwarta kolejka zmagań na drugoligowych boiskach przyniosła wiele niespodzianek. Jeszcze w piątek Elana Toruń uległa Gryfowi Wejherowo 1:3, z kolei dziś Widzew przegrał 0:3 ze Stalą Stalowa Wola, a Ruch został rozbity przez Górnik Łęczna aż 5:1.

Stal Stalowa Wola - Widzew Łódź 3:0 (0:0)

Dadok (62', 72'), Trąbka (75')

Pierwsze trzy kwadranse nie wskazywały na to, że ten mecz mógłby się tak zakończyć. Dobrą okazję na gola dla gości miał w 17. minucie Michalski, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem rywali. Chwilę później mogli odpowiedzieć miejscowi, jednak bardzo dobrą interwencją popisał się Wolański. Obie ekipy w dalszym ciągu tworzyły sobie okazje strzeleckie, jednak to zawodnicy Stali zaprezentowali wysoką skuteczność. Pierwszą bramkę zdobył w 62. minucie Dadok, który efektownym uderzeniem "nożycami" nie dał szans bramkarzowi. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie swojej drużyny dziesięć minut później. W 75. minucie strzałem z dystansu wynik spotkania ustalił Trąbka.

Górnik Łęczna - Ruch Chorzów 5:1 (1:0)

Szysz (43'-karny, 90'), Ochrzanowski (72'), Tymosiak (74'), Bętkowski (85') - Kędziora (66')

Tydzień temu chorzowianie zdobyli swoje pierwsze punkty w drugiej lidze i wydawało się, że wrócą na właściwe tory. Nic bardziej mylnego. W starciu byłych Ekstraklasowiczów, a następnie pierwszoligowców zostali rozgromieni przez łęcznian. Górnik na prowadzenie wyszedł tuż przed przerwą po pewnie wykonanym rzucie karnym przez Szysza. Chorzowianie zdołali odpowiedzieć w 66. minucie, ale już chwilę później grali w dziesiątkę po tym, jak drugą żółtą kartkę obejrzał Kulejewski. Gospodarze długo nie czekali z wykorzystaniem liczebnej przewagi. W 72. minucie bramkę strzelił Chrzanowski, a chwilę później Tymosiak. Kolejną bramkę miejscowi zdobyli w 85. minucie, a wynik meczu ostatecznie ustalił Szysz.

Wyniki pozostałych meczów 4. kolejki:

Gryf Wejherowo - Elana Toruń 3:1 (2:1)

Kołc (39'), Włodyga (40'), Liberacki (56') - Stefanowicz (32')

Rozwój Katowice - Pogoń Siedlce 2:2 (1:0)

Gałecki (16'), Niedojad (54') - Walków (67'), Paluchowski (70')

ROW 1964 Rybnik - Resovia 2:1 (1:1)

Spratek (29', 47') - Buczek (30')

Olimpia Grudziądz - Radomiak Radom 1:0 (0:0)

Pipikyan (56'-karny)

Znicz Pruszków - Błękitni Stargard 1:2 (0:1)

Małachowski (72'-karny) - Brzeziański (6'), Kurbiel (84')

PGE GKS Bełchatów - Skra Częstochowa 3:0 (2:0)

Michalski (37'), Thiakane (40'), Mularczyk (51')

Jutro o godzinie 18:00 czwartą kolejkę zakończy spotkanie Olimpii Elbląg z Siarką Tarnobrzeg.