Tenis - ATP Cincinnati: niespodziewane zwycięstwo pary Hurkacz/Sinner

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 20.08.2021, 09:58

Hubert Hurkacz i Jannik Sinner znaleźli się w ćwierćfinale debla turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. W 1/8 finału okazali się lepsi od rozstawionych z numerem pierwszym - Mate Pavicia i Nikoli Mekticia.

Pierwszy set pojedynku był bardzo wyrównany. Obie pary straciły serwis po razie i o losach partii zadecydował tie-break. W nim zawodnicy prezentowali się znakomicie na serwisie. Pierwsze piętnaście punktów wygrali podający, a dopiero przy szesnastej piłce Chorwaci zdobyli mini breaka, który jednocześnie oznaczał wygranie seta.

W drugiej odsłonie doszło do większej ilości przełamań. Najpierw Pavić i Mektić wyszli na prowadzenie 2:0. Potem Hurkacz i Sinner przełamali dwukrotnie i liderowali 5:3. Serwując na seta, nie utrzymali serwisu, lecz odpłacili się szybkim re-breakiem i wygrali 7:5. Polak i Włoch od początku wypracowali sobie komfortowe prowadzenie w super tie-breaku i nie oddali go do końca. Sensacja stała się faktem i świeżo upieczeni mistrzowie olimpijscy odpadli z turnieju. Hurkacz i Sinner w ćwierćfinale zagrają ze Steve'em Johnsonem i Austinem Krajickiem. Co ciekawe trenerem tego pierwszego jest Craig Boynton, którego podopiecznym jest także wrocławianin.

Hubert Hurkacz (POL)/Jannik Sinner (ITA) - Mate Pavić (CRO)/Nikola Mektić (CRO) [1]: 6:7(7), 7:5, 10:5