Ligue 1: PSG triumfuje, ale z delikatnymi problemami
Royal Sporting Club Anderlecht, rscanderlecht/Flickr

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 20.08.2021, 23:05

Spotkanie 3. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy Stade Brestois 29 a Paris Saint-Germain zakończyło się zwycięstwem gości. Po golach Herrery, Mbappe, Gueye oraz Di Marii dla gości i bramkach Honorala i Mounie dla gospodarzy triumfowali oni 4:2.

Przed tym meczem „Les Parisiens” znajdowali się na trzeciej lokacie z sześcioma punktami na koncie. Zawodnicy „Les Ty’ Zefs” byli zaś na dwunastej lokacie z dorobkiem dwóch „oczek”. Faworytem tej rywalizacji byli zdecydowanie goście ze stolicy kraju.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Michela Der-Zakariana zabrakło Sebastiena Ciboisa, Christophe’a Herelle’a, Paula Lasne, czy Rafikiego Saida. Mauricio Pochettino nie mógł za to wystawić do rywalizacji Juana Bernata, Dolina Dagby, Layvina Kurzawy, Lionela Messiego, Neymara, Sergio Ramosa oraz Sergio Rico.

Już od samego początku meczu, zgodnie z oczekiwaniami wszystkich,  to paryżanie przeważali. Swoją przewagę udokumentowali golem na 1:0 w 23. minucie, kiedy to Marco Bizota ładnym strzałem pokonał Ander Herrera. Trzynaście minut później było już 2:0, kiedy to skutecznie główkował niezawodny Kylian Mbape. Sześć minut później Brest zdobyło jednak kontaktową bramkę. Keylora Navasa pewnie pokonał Franck Honorat.

W drugich 45 minutach goście również mieli sporą przewagę, jednak na trzecie trafienie musieli czekać aż do 73. minuty, gdy swoją bramkę zdobył Idrissa Gueye. Po tym golu gospodarze zaskakująco ruszyli do ataku i zostali za to wynagrodzeni w 85. minucie. Navasa tym razem pokonał  Steve Mounie, który ładnym strzałem wykończył świetną zespołową akcję. Na nic więcej nie było jednak stać podopiecznym ormiańskiego szkoleniowca, którzy na dodatek w 90. minucie stracili czwartą bramkę. Podanie Achrafa Hakimiego na gola zamienił Angel Di Maria. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla paryżan.

Stade Brestois 29 – Paris Saint-Germain 2:4 (1:2)

Bramki: 42’ Honorat, 85’ Mounie – 23’ Herrera, 36’ Mbappe, 73’ Gueye, 90’ Di Maria

Brest: Bizot – Uronen, Brassier, Chardonnet, Pierre-Gabriel (86’ Duverne) – M’Bock, Belkebla (75’ Magnetti) – Cardona (75’ Le Douaron), Faivre, Honorat - Mounie

PSG: Navas – Diallo, Kimpembe, Kehrer, Hakimi – Verratti (72’ Draxler), Gueye, Herrera – Wijnaldum – Icardi (86’ Kalimuendo), Mbappe (81’ Di Maria)

Żółte kartki: 52’ Brassier – 54’ Verratti, 65’ Mbappe

Sędzia: Jeremie Pignard