Tour of Norway: trzeci etap dla Madsa Pedersena

• Data publikacji: 21.08.2021, 18:29

Mads Pedersen (Dania, Trek-Segafredo) wygrał trzeci etap wyścigu dookoła Norwegii. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Ethan Hayter (Wielka Brytania, Ineos Grenadiers).

Trasa etapu dookoła Joerpelandu liczyła 160 kilometrów. Znalazły się na niej tylko dwie premie górskie - Hjelmeland (druga kategoria) i Heggheim (trzecia kategoria). Jednak do pokonania było wiele nieoznakowanych wzniesień.

Ucieczkę stworzyli: Sebastien Grignard (Belgia, Lotto Soudal), Aaron Verwilst (Belgia, Sport Vlaanderen-Baloise), Anthon Charmig (Dania, Uno-X Dare Development Team), Mads Rahbek (Dania, BHS-PL Beton Bornholm) i James Fouche (Nowa Zelandia, Black Spoke Pro Cycling Academy). Odjazd został doścignięty na około 30 kilometrów przed metą.

Potem na samotny atak zdecydował się Mads Pedersen (Trek-Segafredo). Zredukowany peleton musiał się sporo namęczyć, żeby dogonić Duńczyka. Uczynił to na siedem kilometrów przed finiszem. Były mistrz świata pomimo zmęczenia długim atakiem finiszował i to skutecznie. Okazał się najszybszy, wyprzedzając Alexandra Kristoffa (Norwegia, UAE Team Emirates) i Mike'a Teunissena (Holandia, Team Jumbo-Visma). Lider wyścigu, Ethan Hayter finiszował na piątym miejscu. W klasyfikacji generalnej ma 15 sekund przewagi nad Ide Schellingiem i 25 sekund nad Teunissenem.