Siatkówka - ME kobiet: Czechy - Polska [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 21.08.2021, 16:30

Biało-Czerwone bardzo dobrze rozpoczęły mistrzostwa Europy i po dwóch spotkaniach z kompletem punktów pełnią rolę liderek grupy. Czy Polkom uda się utrzymać zwycięską passę? O tym przekonamy się już niebawem, a na naszą relację live z meczu z Czeszkami zapraszamy od 16:30!

Czechy - Polska 1:3 (25:20, 15:25, 21:25, 18:25)

Relacja na żywo

Jutro Biało-Czerwone mają zasłużony dzień odpoczynku, ale już teraz zapraszamy na poniedziałkowy mecz z reprezentacją Hiszpanii i dziękujemy za dziś!

Mimo słabej pierwszej partii, Polki potrafiły odbudować swoją grę i zapisały na swoim koncie kolejne zwycięstwo. Jednak gra Polek to głównie świetna dyspozycja Stysiak i dobra gra środkowych. Na pewno jest wiele do poprawy, ale tutaj liczą się wygrane mecze, których Polki mają już trzy.

18:25 (1:3) - Teraz dyskusji już nie było! Punktowy blok Biało-Czerwonych kończy to spotkanie!

18:23 (1:2) - Błąd techniczny Alagierskiej i kontrowersyjna decyzja sędziego spowodowały sporo dyskusji, ale ostatecznie Polki zdobywają kolejny punkt.

17:22 (1:2) - Kolejny błąd Polek, tym razem w aut zaatakowała Efimienko.

16:22 (1:2) - Udana kontra w wykonaniu Grajber, ale tym razem zepsuta zagrywka Wenerskiej.

15:21 (1:2) - A na linii zagrywki problemu nie ma Katarzyna Wenerska, która serwuje asa!

15:20 (1:2) - Kossanyiova naprawia swój błąd w kolejnej akcji, ale serwis psuje Mlejnkova.

14:19 (1:2) - Kolejne udane zagranie Magdy Stysiak i zerwany atak Kossanyiovej przybliżają Polki do zwycięstwa w całym meczu!

14:17 (1:2) - Polki udanie grają dziś blokiem, ale to samo można powiedzieć o drużynie z Czech.

13:16 (1:2) - Mlejnkova nie poradziła sobie na linii zagrywki, ale Czeszki znów nadrabiają atakiem.

12:15 (1:2) - Alagierska jeszcze raz i niestety jeszcze raz Orvosova.

11:14 (1:2) - Alagierska świetnie spisuje się na środku, ale Orvosova sprytnie obija polski blok.

10:13 (1:2) - Czeski blok dwukrotnie zatrzymał ataki naszych zawodniczek.

8:13 (1:2) - Martyna Grajber melduje się na boisku i dokłada kolejne "oczko" do dorobku Polek. Natomiast kolejny czas wykorzystuje trener reprezentacji Czech.

8:12 (1:2) - Magda Stysiak i środkowe, te dwie opcje działają dziś bardzo dobrze.

8:10 (1:2) - Niestety ofiarna gra w obronie Polek nie przełożyła się na punkt, bo piłka wylądowała poza boiskiem.

6:10 (1:2) - Dobre wybory Katarzyny Wenerskiej przełożyły się na kolejne punkty dla Polek.

6:8 (1:2) - Mlejnkova efektownym plasem zaskoczyła nasz zespół, a punkt bezpośrednio z zagrywki dołożyła Eva Hordanova.

4:8 (1:2) - Pomyliła się w ofensywie Purchatova, a Polkom opłaciła się świetna gra w obronie. Cztery punkty przewagi Biało-Czerwonych i czas dla trenera z Czech.

4:6 (1:2)- Efimienko tym razem świetnie ustawiła się w bloku i cały czas utrzymujemy dwupunktową przewagę.

3:5 (1:2) - Zuzanna Efimienko dokłada punkt ze środka, a po prawej stronie wciąż niezawodna jest Stysiak.

3:3 (1:2) - Orvosova nie zwalnia ręki w ataku, ale my mamy Magdę Stysiak.

2:2 (1:2) - Błąd za błąd, atak za atak - bardzo równy początek czwartej partii.

POCZĄTEK 4. SETA

21:25 (1:1) - Smarzek jeszcze raz skutecznie atakuje, a błąd techniczny czeskiej drużyny kończy tego seta!

21:23 (1:1) - Malwina Smarzek z łatwością omija pojedynczy blok, ale swój serwis psuje Wenerska.

20:22 (1:1) - Podwójny blok zatrzymuje atak Michaeli Mlejnkovej, ale czeska przyjmująca rehabilituje się w kolejnej akcji.

19:21 (1:1) - A po przerwie Stysiak nie zawodzi na prawym skrzydle!

19:20 (1:1) - As Orvosovej zbliża Czeszki do remisu. Zapowiada się nerwowa końcówka i natychmiast reaguje Jacek Nawrocki.

17:20 (1:1) - Stysiak i Górecka notują kolejne udane ataki, a trener czeskiego zespołu prosi o kolejną przerwę.

16:18 (1:1) - Magdalena Stysiak pomyliła się w ataku, ale szybko zrehabilitowała się w kolejnej akcji.

15:17 (1:1) - Po przerwie udanie atakuje Orvosova.

14:17 (1:1) - Magdalena Stysiak mocno zaatakowała po prostej i już trzy "oczka" przewagi mają Polki. Przerwa dla trenera Czeszek.

14:16 (1:1) - Kolejny zepsuty serwis w wykonaniu czeskiego zespołu.

13:15 (1:1) - Udany atak czeskiego zespołu, ale zepsuta zagrywka Purchatovej.

12:14 (1:1) - Świetnie zagrała teraz Górecka na lewym skrzydle.

12:13 (1:1) - Mlejnkova zaatakowała na remis, ale błąd podwójnego odbicia czeskiej drużyny wciąż daje prowadzenie naszym siatkarkom.

11:12 (1:1) - Bardzo wyrównanie wygląda teraz gra obu zespołów.

10:11 (1:1) - Alagierska ze środka i jeden punkt przewagi Polek.

9:9 (1:1) - Gabriela Orvosova posyła piłkę w aut i na tablicy wyników mamy remis.

8:7 (1:1) - Po przerwie udanie atakuje Łukasik, ale to samo robi Kossanyiova.

7:6 (1:1) - Stysiak po raz kolejny posyła piłkę w aut, a Jehlarova wyprowadza swój zespół na prowadzenie. Czas dla trenera Nawrockiego.

5:6 (1:1) - Tym razem nie wyszedł ten atak Magdzie Stysiak i Czeszki zmniejszają swoją stratę.

3:6 (1:1) - Dobre przyjęcie Polek automatycznie przekłada się na skuteczną akcję, którą kończy Magda Stysiak.

2:4 (1:1) - Po naszej stronie cały czas bardzo dobrze wygląda gra środkowych, a Efimienko potwierdza to udanym atakiem.

1:3 (1:1) - Skuteczny blok Biało-Czerwonych i dwa punkty przewagi na dobry początek.

0:1 (1:1) - Martyna Łukasik rozpoczyna drugą odsłonę udanym atakiem.

POCZĄTEK 3. SETA

15:25 (1:0) - Atak Smarzek kończy tego seta! Zdecydowanie lepsza gra Biało-Czerwonych podczas drugiej partii i zasłużone zwycięstwo.

14:24 (1:0) - Challenge potwierdził, że Malwina Smarzek obiła blok rywalek w swoim ataku i mamy jedną z wielu piłek setowych!

14:23 (1:0) - Czeszki jeszcze pomagają Biało-Czerwonym swoimi błędami i Polkom do zwycięstwa brakuje już tylko dwóch "oczek".

13:21 (1:0) - Dziurę w bloku wykorzystała Mlejnkova, ale Martyna Łukasik nadrobiła to w kolejnej akcji.

12:20 (1:0) - Malwina Smarzek pojawiła się na boisku i udanie zaatakowała z lewej flanki.

11:19 (1:0) - Stysiak pomyliła się teraz w ataku, ale z lewej strony czujnie zagrała Zuzanna Górecka.

10:18 (1:0) - Alagierska kolejny raz wykorzystuje posłaną do niej piłkę.

9:16 (1:0) - Pewny atak Łukasik powiększa nasz dorobek punktowy, a trener Czeszek prosi o kolejną przerwę.

9:15 (1:0) - Jehlarova przełamuje niemoc reprezentacji Czech, ale to już sześć punktów przewagi naszych siatkarek.

8:14 (1:0) - Jeszcze jeden zatrzymany atak przez polskie siatkarki! Świetną serię odnotowały Biało-Czerwone przy mocnych zagrywkach Katarzyny Wenerskiej.

8:13 (1:0) - Dwa fantastyczne bloki Polek!

8:11 (1:0) - Kolejny świetny atak Stysiak! Pogubiły się trochę Czeszki i trener Athanasopoulos prosi o przerwę.

8:10 (1:0) - Kolejny błąd czeskich siatkarek i dwa punkty przewagi Biało-Czerwonych.

8:9 (1:0) - Pomyliła się teraz w ofensywie Mlejnkova i Polki obejmują prowadzenie!

7:7 (1:0) - Stysiak pewnie z prawej strony. Cały czas oba zespoły grają punkt za punkt.

6:6 (1:0) - Oba zespoły wymieniają się nawet zepsutymi zagrywkami.

5:5 (1:0) - I kolejny punkt ze środka dla Biało-Czerwonych, tym razem udanie zaatakowała Efimienko.

4:4 (1:0) - Mlejnkova bardzo dobrze spisuje się dziś na lewym skrzydle, ale u nas Katarzyna Wenerska kolejny raz wykorzystuje środek.

3:3 (1:0) - Jest przełamanie w grze Polek! Magda Stysiak zaczyna wchodzić w swój świetny rytm i mamy remis.

3:0 (1:0) - Czeszki i drugą partię rozpoczynają bardzo udanie. Rywalki skutecznie atakują, a w szeregach Polek znów nie działa ofensywa.

POCZĄTEK 2. SETA

25:20 - Magda Stysiak zatrzymana przez podwójny blok. Pierwsza partia dla zdecydowanie lepiej grających Czeszek.

23:20 - As Klaudii Alagierskiej! Czy Polki stać jeszcze na niespodziankę?

23:19 - Pomagają nam teraz rywalki, bo serwis psuje Orvosova.

22:17 - Kolejny as serwisowy czeskiej drużyny i szanse na odwrócenie losów tego seta przez Polki są już znikome.

20:17 - Po przerwie dla reprezentacji Czech, oba zespoły wymieniają się mocnymi atakami.

19:16 - Polskie zawodniczki teraz jak natchnione grają blokiem, a ich strata do rywalek wynosi już tylko trzy "oczka".

19:13 - Po raz kolejny mocne zagrywki Czeszek dają się nam we znaki.

17:13 - Czeski blok działa dziś bardzo dobrze, a nasze zawodniczki mają trudność z przechytrzeniem rywalek.

16:12 - Efimienko zostaje uruchomiona na środku i zaskakuje rywalki pewnym atakiem.

16:10 - Czeszki też nie zwalniają ręki w ataku i znów powiększają przewagę.

14:10 - I właśnie takie serii potrzebuje polski zespół! Biało-Czerwone zagrały blokiem i wreszcie coś dobrego dzieje się w ofensywie.

14:7 - Jeden skuteczny atak Malwiny Smarzek, to za mało na dobrą grę rywalek.

13:6 - Pogubiły się Polki w tej akcji, a Jehlarova popisuje się atakiem ze środka.

11:5 - Świetnie na zagrywce, jeszcze lepiej w ataku - tak grają teraz zawodniczki z Czech. Drugi czas dla Jacka Nawrockiego.

9:5 - Polki kolejny raz nie poradziły sobie z mocnym serwisem Czeszek.

8:4 - Czujnie zagrała teraz Julia Nowicka na siatce i dokłada cenne "oczko" do dorobku Polek.

7:2 - As serwisowy Mlejnkowej i Czeszki jeszcze powiększają swoją przewagę.

5:1 - Czeszki grają pewnie, a nasze zawodniczki nie mogą złapać rytmu szczególnie w ataku. Czas dla trenera Nawrockiego.

3:1 - Dużo nieskończonych piłek przez polski blok ofensywy, ale na szczęście teraz kończy Malwina Smarzek.

2:0 - Dobry początek w wykonaniu Czeszek, które solidnie grają w obronie i skutecznie wykorzystują kontry.

Skład reprezentacji Polski: Alagierska, Łukasik, Wenerska, Smarzek-Godek, Górecka, Efimienko-Młotkowska, Stenzel (L)

Skład reprezentacji Czech: Mlejnkova, Orvosova, Jehlarova, Trnkova, Valkova, Kossanylova, Dostalova (L)

Siatkarki już gotowe do wyjścia na boisko. Zaraz poznamy meczowe szóstki obu reprezentacji.

W ostatnim meczu przed jednodniową przerwą podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z reprezentacją Czech. Początek naszej relacji już od 16:30!

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.