Kajakarstwo górskie - ME juniorów i U23: złoto Klaudii Zwolińskiej

• Data publikacji: 21.08.2021, 15:25

Klaudia Zwolińska została mistrzynią Europy w K1 w kategorii do lat 23. Podczas europejskiego czempionatu rozgrywanego we słoweńskim Sołkanie polska kajakarka zdominowała rywalizację.

Klaudia Zwolińska okazała się najlepsza w półfinale i tym samym do finałowego przejazdu wyruszyła jako ostatnia. W finale reprezentantka Polski osiągnęła najlepszy wynik mimo dwóch sekund karnych za dotknięcie 13. bramki. Zwolińska uzyskała rezultat 99,58, jedyny poniżej 100. Drugie miejsce zajęła Sona Stankowa. Słowaczka przegrała z Polką o prawie cztery sekundy. Trzecia Czeszka Tereza Fiserowa była wolniejsza od reprezentantki Polski o ponad cztery sekundy.

Wyniki K1 kobiet do lat 23:

1. Klaudia Zwolińska 99,58
2. Sona Stankowa (Słowacja) 103,48
3. Tereza Fiserowa (Czechy) 103,98

Później rozegrano finał w kajakach mężczyzn do lat 23. Jakub Brzeziński zajął 11. miejsce z wynikiem 94,19 z dwiema karnymi sekundami. Triumfował Czech Jakub Krejci (88,47) przed Francuzem Anatolem Delassusem i Brytyjczykiem Christopherem Bowersem. W kajakach juniorek Dominika Danek uplasowała się na 9. pozycji. Dwie czołowe lokaty zajęły Słowaczki - Zuzana Pankowa i Iwana Chlebowa. Podium uzupełniła Emma Wuitton z Francji. Wśród juniorów zabraknie reprezentantów Polski. Medale zdobyli: Czech Martin Rudorfer, Rosjanin Egor Smirnow i Słoweniec Jan Locnikar.