LoL - LEC: MAD Lions w finale, piękna seria na Rogue
Michał Konkol/Riot Games

• Dodał: Weronika Rudzińska
  • Data publikacji: 21.08.2021, 20:00

Niesamowita seria. Za nami pierwszy, pełen emocji półfinał LEC. MAD Lions zwyciężyło 3:0 z Rogue po długich i niezwykle ciekawych grach. Rogue zawalczy jeszcze z przegranym meczu między G2 Esports a Fnatic o drugie miejsce w finale.

Trymbi Thresh 0/4/2 1/0/11 Rakan Kaiser

MAD już w pierwszych minutach gry wyeliminowało Odoamne pod jego własną wieżą. Parę minut później na dolnej alei złapany został Carzzy, dzięki czemu RGE mogło dostać darmowego smoka. W 8. minucie zobaczyliśmy walkę wygraną przez MAD i to oni zyskali wczesną przewagę. Po chwili ponownie upadł Odoamne, aby upaść jeszcze raz, wraz z Xin Zhao. W 16. minucie czerwona drużyna zdobyła cztery zabójstwa w zamian za zero i tylko powiększyła swoją przewagę. Wkrótce wyeliminowanie Trymbiego wystarczyło, żeby MAD mogło udać się po Barona. Tam zdobyli jeszcze dwa zabójstwa, a różnica w złocie wzrosła do około pięciu tysięcy. Z tak wzmocnioną drużyną, RGE nie miało już szans, a siła Humanoida i spółki tylko rosła. W 26. minucie wyłapany został Armut, a jego przeciwnicy nawet zniszczyli kilka wież. MAD zdobyło drugiego Barona, podczas gdy RGE prawie pozbyło się ich Inhibitora. Czerwonej drużynie wystarczyła już jednak jedna walka żeby zamknąć tę mapę.

MAD Lions Rogue
Armut Jayce 9/5/11 8/4/8 Ornn Odoamne
Elyoya Viego 7/0/17 3/3/10 Lee Sin Inspired
Humanoid Ryze 7/4/12 2/4/13 Orianna Larssen
Carzzy Kalista 4/7/14 9/8/6 Aphelios Hans sama
Kaiser Alistar 3/6/24 0/11/12 Leona Trymbi

Mapę otworzyło wyłapanie Larssena, co pozwoliło MAD zgarnąć smoka. Wkrótce zabity został Humanoid, co z kolei pozwoliło na podjęcie Heralda przez Lee Sina, ale przeciwnicy przybyli żeby mu w tym przeszkodzić i przejąć stwora. W niebieskim lesie zginął Inspired, a po chwili Trymbi upadł na rzece i znowu to MAD miało początkową przewagę. Solo zabójstwo na Armucie zdobył Odoamne, a na dolnej alei zginął Hans sama. Znowu MAD niszczyło wszystko na swojej drodze, a przeciwnicy mogli odpowiedzieć jedynie pojedynczymi eliminacjami. W 18. minucie dwóch graczy RGE zostało złapanych prawie za darmo, ale przy trzecim smoku dla MAD, Aphelios zdobył triple killa, i to jego drużyna zwyciężyła walkę, też dzięki pięknej umiejętności R Orianny. Baron wzmocnił czerwoną formację i pozwolił jej podejść pod bazę przeciwników, a także przejąć prowadzenie w złocie. Następny Baron też trafił do Larssena i spółki, ale aż czterech graczy zginęło i jedynie Inspired zachował wzmocnienie. W 33. minucie MAD jednak zwyciężyło walkę i  zdobyło Oceaniczną Duszę. Gracze Wzmocnili się również Baronem, po czym z lekkimi problemami, wypadli lepiej w walce. Nie dali rady jednak skończyć gry, przez co RGE mogło udać się do ich bazy. Szybko zgarnęło też Starszego Smoka i gra trwała dalej. W 44. minucie RGE zwyciężyło starcie i udało się po czwartego już w tej grze Barona, największym zagrożeniem dla MAD był Aphelios. Nic dziwnego, że kolejna walka zaczęła się od wyeliminowania Hans samy, dzięki czemu Starszy Smok wzmocnił niebieską drużynę. W końcu, przed 50. minutą MAD dało radę zdobyć drugie, wymęczone zwycięstwo.

Odoamne Jayce 10/6/5 3/7/12 Gangplank Armut
Inspired Xin Zhao 3/6/12 9/3/10 Lee Sin Elyoya
Larssen Twisted Fate 4/2/10 8/3/11 Sylas Humanoid
Hans sama Kalista 6/3/10 6/4/13 Ashe Carzzy
Trymbi Leona 1/9/9 0/7/19 Braum Kaiser

Szybko zobaczyliśmy wymianę dwa za jeden dla RGE na dolnej alej, a Inspired prawie sam wyeliminował Lee Sina. Upadł jednak Humanoid i bardzo wczesną przewagę zyskała niebieska drużyna. Armut także został zabity, podobnie jak botlane MAD. Na konto RGE wpadało zabójstwo za zabójstwem, TrymbiHans sama też zostali złapani, ale w tym czasie na topie umierał Armut. Trymbi zginął jeszcze raz i w zaledwie 8. minucie, widzieliśmy już dwanaście zabójstw. Prawie równocześnie na innych liniach zginęli TrymbiArmut, ale wież też było coraz mniej. W 15. minucie różnica w złocie wynosiła około ośmiu tysięcy, a Jayce już zadawał niesamowicie duże obrażenia. W 20. minucie zobaczyliśmy całkiem wyrównaną walkę, RGE wyszło z niej jedynie odrobinę lepiej. Parę minut później to jednak MADHumanoidem na czele zwyciężyło walkę i zgarnęło trzeciego już smoka. Następnie RGE udało się wykorzystać przewagę i po wyeliminowaniu przeciwników zgarnęli Barona. Dwóch graczy niebieskiej drużyny zginęło, ale teraz różnica w złocie wzrosła do dziesięciu tysięcy. Nie zatrzymało to MAD przed zdobyciem Podniebnej Duszy. W 33. minucie znacznie lepiej wypadła czerwona formacja, wzmocnili się Baronem nieco zmniejszając przewagę RGE. Walka przy Starszym Smoku, która została wygrana przez MAD była ostatnią w tej serii i po ponownie długiej mapie, MAD zwyciężyło i awansowało do finału LEC.