PKO Ekstraklasa: efektowne zwycięstwo Pogoni
Patrycja Smalkowska/Pogoń Szczecin

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 21.08.2021, 17:09

Pogoń Szczecin pokonała 4:1 Stal Mielec. Gospodarze potrafili się podnieść po nieudanej pierwszej połowie i odnieść efektowne zwycięstwo. Bohaterem spotkania został Kamil Drygas, który brał udział przy każdym ze zdobytych goli.

W dziewiątej minucie dobrą okazję, by otworzyć wynik spotkania miał Jakub Bartkowski. Niepilnowany obrońca szczecinian zamykał dośrodkowanie z rzutu rożnego, lecz skuteczną interwencją popisał się Rafał Strączek. Ponownie gorąco pod bramką młodego golkipera zrobiło się w 25. minucie. Najpierw bramkarz skutecznie przeciął dośrodkowanie, a potem przy strzale Sebastiana Kowalczyka dobrze asekurował Strączka Mateusz Żyro. Nieoczekiwanie w 34. minucie prowadzenie objęli mielczanie. Piłkę dośrodkowaną przez Macieja Urbańczyka wślizgiem do siatki wpakował Grzegorz Tomasiewicz. Co ciekawe był to pierwszy strzał gości, przy dziewięciu próbach "Portowców". Po strzeleniu bramki Stal wycofała się, oczekując, co zaoferuje Pogoń. Gospodarze mieli problemy z przedarciem się przez defensywę gości. Jedyne zagrożenie stworzyły uderzenia Piotra Parzyszka i Benedikta Zecha.

Efektownie drugą odsłonę zaczęli gospodarze. Maciej Jankowski, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku, dotknął piłkę ręką i sędzia Bartosz Frankowski podyktował jedenastkę. Rzut karny wykorzystał Kamil Drygas. Również kapitan "Portowców" uderzył na bramkę w 56. minucie. Futbolówkę niefortunnie starał się wybić Krystian Getinger, a ta wpadła do bramki. Spotkanie na dobre się otworzyło. Najpierw groźnie uderzał Michał Kucharczyk, a chwilę później strzał Mateusza Maka został zablokowany przez obrońcę. W 71. minucie po próbie Piotra Parzyszka, piłka trafiła w rękę Jonathana De Amo i ponownie tego popoułudnia sędzia podyktował rzut karny. Drugi raz skutecznym egzekutorem był Drygas. W końcówce blisko bramki ponownie był Mak, a kontrę gospodarzy kończył Rafał Kurzawa, jednak dobrze zachował się Strączek. Dośrodkowanie z rzutu rożnego przyniosło czwartą bramkę dla Pogoni, a jej zdobywcą był Kostas Triantafyllopoulos. Wynik już nie ulegl zmianie i gospodarze zapisali na swoim koncie trzy punkty. Zespół Kosty Runjaicia odwrócił losy meczu po raz pierwszy od 18. miesięcy

Pogoń Szczecin - Stal Mielec: 4:1 (0:1)

Bramki: 50' Drygas (k.), 56' Getinger (s.), 71' Drygas (k.), 88' Traintafyllopoulos - 30' Tomasiewicz

Pogoń: Stipica - Bartkowski, Zech, Triantafyllopoulos, Mata - Kucharczyk (87' Fornalczyk), Kozłowski (75' Smoliński), Drygas (90+3' Łęgowski), Kowalczyk (46' Kurzawa) - Zahović (46' Jean Carlos), Parzyszek

Stal: Strączek - Żyro, De Amo, Matras - Sitek (73' Kłos), Tomasiewicz, Urbańczyk (77' Domański), Getinger - Mak, Kolew (46' Jankowski), Budziński (61' Granlund)

Żółte kartki: 71' De Amo, 80' Żyro, 85' Domański

Sędzia: Bartosz Frankowski