Fortuna 1 Liga: wygrana Korony w meczu na szczycie

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 21.08.2021, 20:00

Korona Kielce pokonała 1:0 ŁKS Łódź. Lider rozgrywek nie zawiódł i po golu Grzegorza Szymusika z 74. minuty zainkasował trzy punkty, powiększając przewagę nad resztą ekip.

W hicie piątej kolejki Fortuna 1 Ligi zmierzyły się Korona Kielce i ŁKS Łódź. Obie drużyny przed tym spotkaniem były niepokonane. Gospodarze zanotowali komplet zwycięstw, goście z kolei podzielili swe występy na dwa zwycięstwa i dwa remisy. W składach obu ekip zabrakło paru podstawowych zawodników, m.in. Michała Koja, Antonio Domingueza czy Ricardinho. W pierwszej połowie dominowali podopieczni Kibu Vicuni, choć to Korona za sprawą Łukasza Sierpiny mogła objąć prowadzenie. Obrońca nieskutecznie zakończył kontrę swojego zespołu. Potem do ofensywy przeszli goście. Dwukrotnie Konrad Forenc zatrzymał strzały dobrze dysponowanego ostatnio Pirulo. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach dwa razy obito także słupek, po próbach Adama Frączczaka i Javiego Moreno. Pierwsza odsłona mogła się podobać, mimo braku goli.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia w obramowanie bramki. Tym razem nie w słupek, a w poprzeczkę po interwencji Forenca, trafił Maciej Wolski. Minuty mijały, a prowadzący grę ŁKS nie był w stanie otworzyć wyniku spotkania. Nieoczekiwanie to gospodarze wyszli na prowadzenie w 74. minucie. Bierną postawę defensorów gości wykorzystał Grzegorz Szymusik, który na raty pokonał Marka Kozioła. Jego pierwsze uderzenie najpierw odbiło się od słupka, by następnie trafić w głowę golkipera i powędrować z powrotem ku graczowi Korony, a ten drugiej szansy już nie zmarnował. Łodzianie szukali wyrównującej bramki. Najbliżej w 88. minucie był Pirulo, ale Hiszpan niewiele się pomylił. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1:0 i Korona zachowała stuprocentową skuteczność zwycięstw. Goście pokazali się z niezłej strony, lecz po raz pierwszy w tym sezonie musieli uznać wyższość rywala.

Korona Kielce - ŁKS Łódź: 1:0 (0:0)

Bramka: 74' Szymusik

Korona: Forenc - Podgórski, Szymusik, Malarczyk, Sierpina - Kiełb (70' Danek), Oliveira, Zebić, Szpakowski, Łukowski (76' Petrović) - Frączczak (89' Lewandowski)

ŁKS: Kozioł - Bąkowicz, Marciniak, Sobociński, Rozwandowicz (87' Tosik), Szeliga (78' Klimczak) - Wolski (78' Rygaard), Trąbka (87' Janczukowicz), Pirulo, Moreno  - Jurić

Żółte kartki: 14' Kiełb, 64' Malarczyk, 80' Petrović, 90+2' Danek - 19' Rozwandowicz, 69' Jurić

Sędzia: Piotr Lasyk