Lekkoatletyka: świetny wynik Duszyńskiego w Szwajcarii

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 21.08.2021, 20:59

Kajetan Duszyński, jako trzeci Polak w historii, złamał barierę 45 sekund w biegu na 400 m. Podczas mityngu w Bernie, dobrze zaprezentowała się również Anna Kiełbasińska.

Mistrz olimpijski w sztafecie mieszanej tydzień temu poprawił swój rekord życiowy podczas 4. Memoriału Wiesława Maniaka w Szczecinie, czym potwierdził wysoką dyspozycję. Olimpijska forma najwyraźniej wciąż nie odeszła, o czym może świadczyć dzisiejsza postawa Polaka podczas mityngu w Bernie. Duszyński zajął w nim drugie miejsce na 400 m w świetnym czasie 44,92 s! W historii polskiej lekkoatletyki szybciej biegali jedynie Tomasz Czubak (44,62 s) i Robert Maćkowiak (44,84 s). Zawody wygrał pochodzący z Karaibów Holender Liemarvin Bonevacia, który wynikiem 44,48 s poprawił rekord Holandii.

Swój drugi w karierze rezultat na 200 m uzyskała Anna Kiełbasińska. Polka wygrała zawody z rekordem mityngu dzięki wynikowi 22,92 s i była blisko "życiówki", którą ustanowiła niespełna tydzień temu, również w Szwajcarii.

Piąte miejsce w biegu na 400 m przez płotki zajęła Joanna Linkiewicz (56,11 s), a druga na 100 m przez płotki była Klaudia Siciarz (12,87 s). Szósta w tym samym biegu była Klaudia Wojtunik (13,30 s). W biegach średnich, na drugiej pozycji na 1500 m uplasował się Michał Rozmys (3:37,11), a 4. na 800 m była Angelika Sarna (2:02,20). Na starcie nie pojawiły się początkowo awizowane Klaudia Adamek (100 m) i Maria Andrejczyk (rzut oszczepem).