Triathlon - WTCS: mistrzowie olimpijscy z tytułami mistrzów świata

• Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 22.08.2021, 00:15

21 sierpnia w kanadyjskim Edmonton rozegrano finał cyklu World Triathlon Championship Series. Wraz z jego zakończeniem poznaliśmy nowych mistrzów świata. Trzeci w karierze tytuł mistrzyni wywalczyła Flora Duffy, a nowym mistrzem świata został Kristian Blummenfelt.

Kobiety

W rywalizacjach triathlonistek jako pierwsza do mety, z czasem 01:54:47, dobiegła Amerykanka Taylor Knibb. 56 sekund po niej pojawiła się reprezentantka Francji – Leonie Periault. Jako trzecia do linii mety dobiegła świeżo upieczona mistrzyni olimpijska – Flora Duffy. Pochodząca z Bermudów zawodniczka uzyskała czas 01:56:11. Niewiele do podium zabrakło czwartej Katie Zaferes, która dobiegła do mety 3 sekundy po Bermudce. Na piątym miejscu, z czasem 01:56:16, uplasowała się Taylor Spivey.

Ta kolejność nie była jednak najważniejsza w sobotnim wyścigu.  Zmagania w Edmonton były zwieńczeniem cyklu WTCS, co pozwoliło nam poznać nowych mistrzów świata. Najlepsza okazała się złota medalistka olimpijska. Tym samym Flora Duffy dołożyła do swojej kolekcji trzeci w karierze tytuł mistrzyni świata. Srebro w całym cyklu zdobyła Taylor Knibb, a brąz wywalczyła Taylor Spivey.

Wyniki wyścigu

Mężczyźni

Spośród mężczyzn najszybciej do mety dobiegł tegoroczny mistrz olimpijski – Kristian Blummenfelt, który uzyskał czas 01:44:14. Tuż za nim linię przekroczył Belg Marten Van Riel. Trzeci czas, niewiele gorszy od pierwszej dwójki, zdobył Francuz Léo Bergere. Na czwartym miejscu z czasem 01:44:23 uplasował się Amerykanin Seth Rider. Zaledwie sekundę po nim do mety dobiegł Szwajcar Adrien Briffod.

Również w zmaganiach triathlonistów tytuł mistrza świata wywalczył mistrz olimpijski. Niewiele gorszy od Blummenfelta był Marten Van Riel, który zakończył cały cykl WTCS na drugim miejscu. Trzecie miejsce w ostatecznej klasyfikacji cyklu utrzymał Alex Yee, który w ostatnim wyścigu cyklu prezentował się słabiej niż zazwyczaj. Brytyjczyk zajął miejsce jedenaste z czasem 01:44:53.