Podsumowanie Fortuna 1. ligi: Raków pokonał Odrę Opole

• Data publikacji: 12.08.2018, 12:30

Raków Częstochowa zatrzymał rozpędzoną Odrę Opolę i objął prowadzenie w rozgrywkach I ligi. Ponadto Sączersi pokonali u siebie GKS Katowice, Warta Poznań wygrała z Puszczą Niepołomice, a Stomil Olsztyn poległ w Łodzi.

Raków Częstochowa - Odra Opole 1:0

W pierwszej połowie spotkania częstochowianie kilkukrotnie zaznaczyli swoją przewagę. W 27. minucie piłka po strzale głową Andrzeja Niewulisa znalazła się w bramce Odry. Gol byłego zawodnika Znicza Pruszków został jednak nieuznany, zawodnik znajdował się na pozycji spalonej. W drugiej połowie mecz był nieco bardziej wyrównany. W 61. minucie Karol Mondek znalazł się w sytuacji sam na sam z Michałem Szromnikiem, lecz przestrzelił. Co się odwlecze to nie uciecze, w końcówce spotkania po imponującym rajdzie, Miłosz Szczepański wyprowadził Raków na prowadzenie, zapewniając swojej drużynie trzy bardzo ważne punkty.

Sandecja Nowy Sącz - GKS Katowice 1:0

Po rocznej przygodzie w ekstraklasie Sandecja powróciła na stadion przy ul. Jana Kilińskiego 47. Podopieczni Tomasza Kafarskiego pokonali 1:0 drużynę GKS-u Katowice. Pierwsza część spotkania nie należała do zbyt interesujących i dopiero druga połowa meczu przyniosła emocje. W 57. minucie doskonałą okazję na zdobycie gola miał Rumin, piłka trafiła jednak w słupek. Kilka minut później odpowiedzieli gospodarze. Świetnie pod bramką GKS-u Katowice zachował się Klichowicz i dokładnym strzałem zapewnił Sączersom prowadzenie. W końcówce drugą żółtą kartkę otrzymał Kacper Tabiś i katowiczanie musieli kończyć mecz w dziesięciu.