Premier League: Manchester United traci punkty w Southampton
Wikimedia Commons

• Dodał: Patryk Pyszka
  • Data publikacji: 22.08.2021, 17:00

Manchester United wywiózł tylko punkt z Southampton. Mecz od początku nie był łatwy dla Czerwonych Diabłów, a dobrze dysponowani gospodarze pierwsi wyszli na prowadzenie. Jan Bednarek wszedł na boisko w drugiej połowie.

W poprzednim spotkaniu pomiędzy Manchesterem United i Southampton byliśmy świadkami historycznego wyniku. Czerwone Diabły wygrały wówczas 9:0, a więc z pewnością drużyna z czerwonej części Manchesteru nie kojarzy się dobrze kibicom "Świętych". Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera w pierwszej kolejce rozgrywek Premier League wysoko pokonali Leeds, a Southampton musiał uznać wyższość Evertonu.

Od początku meczu Manchester United nie potrafił zaznaczyć swojej przewagi i oglądaliśmy wyrównany mecz bez wielu sytuacji bramkowych. W 30. minucie to gospodarze wyszli na prowadzenie. Adam Armstrong zagrał piłkę do Che Adamsa,  a ten zdecydował się na uderzenie z dystansu. Strzał odbił się jeszcze od pomocnika Czerwonych Diabłów – Freda i golkiper gości był bezradny. Ostatecznie to trafienie zostało zaliczone jako samobójcze trafienie Brazylijczyka. W pierwszej połowie nic więcej się nie wydarzyło – Southampton schodziło do szatni z jednobramkową przewagą.

Po zmianie stron zespół z Old Trafford ruszył do odrabiania strat. Udało się to już w 55. minucie po kapitalnej akcji w wykonaniu Paula Pogby i strzale Masona Greenwooda. Mecz ciągle był wyrównany. Nie oglądaliśmy miażdżącej przewagi Manchesteru United. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i drużyny podzieliły się punktami.

Southampton – Manchester United 1:1 (1:0)

Bramki: 30' Fred (Samobój) – 55' Greenwood

Manchester United: De Gea, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw, Matić (86' Lingard), Fred (76' McTominay), Fernandes, Pogba, Martial (59' Sancho), Greenwood

Southampton: McCarthy, Livramentor, Stephens, Perraud (79' Walker-Pieters), Salisu, Romeu, Ward, Walcott (46' Bednarek), Djenepo (70' Diallo), Adams, Armstrong

Żółte kartki: Djenepo, Stephens – Fernandes, Maguire, Pogba

Sędzia: C.Pawson