Tenis - ATP Cincinnati: triumf Alexandra Zvereva

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 23.08.2021, 00:29

Alexander Zverev wygrał turniej ATP Masters 1000 w Cincinnati. W finale Niemiec pokonał 6:2, 6:3 Andrieja Rublowa. Dla Saszy był to piąty triumf w imprezie tej rangi.

Obaj tenisiści przystępowali do decydującego starcia po trzysetowych meczach w półfinale. Rublow odrabiał stratę seta w pojedynku z Daniłem Miedwiediewem, a Zverev w ostatniej partii wyszedł ze straty podwójnego przełamania w meczu ze Stefanosem Tsitsipasem. Bilans dotychczasowych meczów był korzystny dla Niemca. Sasza wygrał cztery takie spotkania, ale to Rosjanin okazał się lepszy w ostatniej potyczce obu tenisistów. Sam finał w amerykańskiej imprezie okazał się bardzo jednostronny. Dwa szybkie przełamania w pierwszym secie dały zwycięstwo Zverevowi 6:2. W drugiej odsłonie rozegrał się bardzo podobny scenariusz, z tą różnicą jednak, że Niemiec przełamał trzykrotnie, lecz sam również raz stracił serwis. W równo godzinę było już po meczu i gracz rozstawiony z trójką mógł cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju. Zverev wygrał 26 z 28. piłek granych po pierwszym serwisie. Do tego zdobył 22 punkty więcej od rywala.

Alexander Zverev (GER) [3] - Andriej Rublow (RUS) [4]: 6:2, 6:3