Tenis - WTA Cleveland: awans Linette po wymagającym meczu

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 23.08.2021, 17:58

Niespodziewanie ciężką przeprawę miała w pierwszej rundzie turnieju WTA w Cleveland Magda Linette. Rozstawiona z numerem 6. Polka mierzyła się z 337. tenisistką świata, Eminą Bektas, pokonując ją w dwóch wyrównanych partiach 7:6(6) 6:4.

Pierwszy set spotkania był bardzo wyrównany. Obie tenisistki utrzymywały swoje podania, nie pozwalając drugiej stronie wypracować choćby jednej szansy na przełamanie. Taki stan utrzymywał się do stanu 5:6 dla Linette, która w dwunastym gemie miała dwa breakpointy na zamknięcie partii, ale żadnego z nich nie wykorzystała. Doprowadziło to do tiebreaka, który również był bardzo wyrównany. O jedno małe przełamanie więcej zanotowała jednak rozstawiona z numerem 5. Polka, która wygrała tę rozgrywkę 8-6, a tym samym całą partię, po godzinie walki, 7:6.

Na początku drugiego seta panie kontynuowały wyrównaną grę i pewnie utrzymywały swoje podania do stanu 2:2. W piątym gemie Polka zdołała zanotować pierwsze przełamanie w tym meczu, wykorzystując drugiego breakpointa. Choć po dwóch odsłonach wygranych przez podające Amerykanka odrobiła stratę i przełamała rywalkę, Linette po chwili dołożyła kolejne przełamanie po wyrównanej walce w dziewiątym gemie i stanęła przed szansą na zamknięcie pojedynku. Bektas walczyła o pozostanie w tym meczu, ale nie wykorzystała breakpointa przy serwisie polskiej tenisistki, która wykorzystała pierwszą piłkę meczową i wygrała partię 6:4, a cały mecz 2:0.

Magda Linette (POL) [6] - Emina Bektas (USA) [Q] 7:6(6) 6:4

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.