Żeglarstwo - MŚ: Paweł Tarnowski tylko piąty

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 12.08.2018, 14:43

Miał być atak na podium, a skończyło się na piątym miejscu. Paweł Tarnowski zajmując ostatnie miejsce w wyścigu medalowym zaprzepaścił swoją szansę na medal. Piotr Myszka w MŚ zajął 10. miejsce.

Rozpoczynając dzisiejszy dzień Paweł Tarnowski plasował się tuz za podium, a jego strata do Louisa Giarda z Francji była nieduża i wynosiła tylko dwa punkty. Niewiele więcej tracił do Holendra Kirana Badloe, bo było to siedem punktów. Poza zasięgiem wszystkich był drugi z Holendrów Dorian van Rijsselberghe, mając 23 punkty przewagi nad swoim rodakiem.

Niestety, wyścig medalowy nie potoczył się po naszej myśli. Już od początku Polacy żeglowali z tyłu stawki. Zamiast awansu na podium był spadek w dół klasyfikacji. Paweł Tarnowski zajął ostatnie 10. miejsce i spadł w klasyfikacji generalnej na 5. pozycję. Wyprzedził go zwycięzca ostatniego wyścigu Brytyjczyk Kieran Holmes Martin. Trzej prowadzący zawodnicy zachowali swoje miejsca. Złoto bezapelacyjnie trafiło do Doriana van Rijsselberghe. Srebro zdobył jego rodak Kiran Badloe, a brąz Louis Giard (Francja). Piotr Myszka w wyścigu był lepszy tylko od Pawła i MŚ zakończył na 10. miejscu.