Tenis - ATP Winston-Salem: pewne zwycięstwo Łukasza Kubota
Robbie Mendelson/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 24.08.2021, 09:17

Łukasz Kubot w parze z Marcelo Melo awansowali do ćwierćfinału gry podwójnej podczas turnieju ATP 250 w Winston-Salem. Polsko-brazylijski duet pokonał Siddhanta Banthie i Matthew Thomsona 6:2, 6:4. W następnej rundzie przeciwnikami rozstawionych z "jedynką" będą bracia Skupski z Wielkiej Brytanii.

Siddhant Banthia i Matthew Thomson do tej pory nie byli znani z występów w turniejach rangi ATP. W Winston-Salem udział zawdzięczali dzięki dzikiej karcie. Początek meczu mógł wskazywać, że młodzi tenisiści będą w stanie walczyć, jak równy z równym w rywalizacji z byłymi triumfatorami Wimbledonu. Od stanu 2:1 dla 20-latków inicjatywę na korcie przejęli Łukasz Kubot oraz Marcelo Melo. Rozstawiona z "jedynką" para, wygrała pięć gemów z rzędu i zapisała pierwszą partię na swoje konto.

Drugą odsłonę zaskakująco dobrze otworzył indyjsko-amerykański debel. Mniej doświadczony duet zaskoczył Kubota i Melo, którzy nie byli w stanie wygrać swojego serwisu na początku seta. Pomimo niezbyt korzystnego otwarcia, polsko-brazylijska para udowodniła swoją wyższość, a także doświadczenie w kolejnej części tej partii. Od stanu 3:1 dla rywali, Polak i Brazylijczyk najpierw odrobili straty, a chwilę później przypieczętowali zwycięstwo w secie, a jednocześnie w całym spotkaniu.

Łukasz Kubota/Marcelo Melo (POL/BRA)[1] - Siddhant Banthia/Matthew Thomson (IND/USA)[WC] - 6:2, 6:4