Hokej - MŚ: Czeszki i Niemki bez porażki

• Data publikacji: 24.08.2021, 09:50

W Calgary rozegrano dwa kolejne mecze grupy B hokejowych mistrzostw świata kobiet. Czechy wygrały 4:0 z Japonią, a Niemcy 3:1 z Danią.

Właśnie z grupy B odpadną dwie drużyny już po fazie grupowej. W turnieju grać dalej będą Czeszki, które sięgnęły po trzecie zwycięstwo. Reprezentacja Czech wygrała 4:0 z Japonią, chociaż oddała mniej strzałów 20-24. W dziewiątej minucie wynik otworzyła Dominika Laskowa. Potem bramki zdobyły jeszcze Noemi Neubauerowa, Alena Mills i Katerina Mrazowa. Czeszki prowadzą w grupie B, a do rozegrania został im tylko mecz z Niemkami. Japonki zagrają jeszcze dwukrotnie, a obecnie mają bilans 1-1.

Bez porażki są także Niemki. Przedwczoraj pokonały Węgierki, a wczoraj okazały się lepsze od Dunek. Hokeistki z Niemek pokonały swoje rywalki 3:1. W pierwszej tercji do bramki trafiła Julia Zorn. W drugiej części gry trafienia zanotowały Jule Schiefer i Theresa Wagner. Honorowego gola dla duńskiego zespołu strzeliła Josefine Jakobsen. Dunki mają już tylko matematyczne szanse na awans. Przegrały po raz trzeci i zagrają jeszcze tylko z Węgierkami.

Japonia - Czechy 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Niemcy - Dania 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)