US Open - Kwalifikacje: Majchrzak pewnie awansuje do II rundy
sirobi 2018

• Dodał: Marcin Weiss
  • Data publikacji: 24.08.2021, 18:50

Kamil Majchrzak (115. ATP) bez większych problemów pokonał Frederico Ferreira Silve (180. ATP) 6:1, 6:4 w I rundzie kwalifikacji do wielkoszlemowego US Open. W półfinale eliminacji Polak zmierzy się z niżej rozstawionym Jeffreyem Johnem Wolfem (157. ATP) - Amerykanin również wygrał swoje starcie w dwóch setach.

Dzisiejszy mecz KamilaFrederico było ich trzecim pojedynkiem. Wcześniej obaj tenisiści zaliczyli po jednej wygranej, a w ostatnim starciu górą był nasz reprezentant, który ograł Portugalczyka na kortach w Pradze w trzech setach. Tym razem Majchrzak nie miał z rywalem najmniejszych problemów i od samego początku narzucił swoje tempo gry. W efekcie Kamil wygrał pięć pierwszych gemów w meczu, w tym dwukrotnie przełamał serwis przeciwnika. W szóstym gemie Frederico obronił jeszcze cztery piłki setowe, ale chwilę później Kamil nie dał najmniejszych szans rywalowi i zamknął seta 6:1. Druga odsłona była już zdecydowanie bardziej wyrównana i przez pierwsze sześć gemów żaden z graczy nie miał nawet jednej szansy na przełamanie. Pierwsza pojawiła się dopiero w siódmym gemie przy podaniu Portugalczyka, ale niżej rozstawiony tenisista zdołał się wybronić przed utratą podania. Majchrzak nie poddawał się jednak i w dziewiątym gemie wypracował sobie kolejną okazję, której tym razem już nie zmarnował. Przełamanie na 5:4 sprawiło, że minutę później Polak serwował na zamknięcie meczu, co mu się udało. Tym samym Kamil Majchrzak wygrał spotkanie 6:1, 6:4 i awansował do II rundy eliminacji, w której zmierzy się z Amerykaninem, Jeffreyem Johnem Wolfem.

Kamil Majchrzak [4] (POL) - Frederico Ferreira Silva (POR) 6:1, 6:4