Tokio 2020 - Tenis stołowy: udany początek Partyki i Chojnowskiego

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 25.08.2021, 15:50

W pierwszym dniu igrzysk paraolimpijskich nie mogło zabraknąć występów tenisistów stołowych. Przekonujące zwycięstwa w pierwszych meczach odnieśli nasi faworyci do złotych medali, Natalia Partyka i Patryk Chojnowskim. Inni grali ciut gorzej.

Natalia Partyka to czterokrotna mistrzyni paraolimpijska i sensacją byłoby, gdyby w Tokio nie sięgnęła po złoto po raz piąty. Kampanię w Tokio zaczęła od pewnego zwycięstwa z reprezentantką gospodarzy, Nozomi Takeuchi. Polka nie straciła nawet seta. Identycznie zaprezentował się grający także w klasie 10. Patryk Chojnowski. Mistrz paraolimpijski z Londynu w trzech krótkich setach odprawił w pierwszym meczu grupowym Indonezyjczyka Kometa Akbara.

Dwa mecze zagrała dziś Karolina Pęk. Brązowa medalistka z Rio w klasie 9. pokonała na początek Koreankę Kim Kun Hea 3:1. W drugim meczu z wyżej notowaną Australijką Lei Li Na ugrała tylko jednego seta. Polka nie powinna mieć jednak kłopotów z wyjściem z grupy, jutro czeka ją mecz z najsłabszą w grupie Brazylijką.

Zwycięstwem inauguracyjny mecz w Tokio zakończył Rafał Czuper. Wicemistrz z Rio w klasie 2. pokonał bez straty seta Rosjanina Rasula Nazirova. Pozostali nasi reprezentanci ponieśli dziś porażki. Grający także w klasie 2. Tomasz Jakimczuk musiał uznać wyższość Francuza Fabiena Lamirault. Maciej Nalepka (klasa 3.) przegrał natomiast z faworyzowanym Chińczykiem Cheng Penfeng. Oba mecze nasi zawodnicy zakończyli z zerowym dorobkiem jeśli chodzi o wygrane sety. Jedną partię swojemu rywalowi urwał Makysm Chudzicki (klasa 7.) - jednak Brytyjczyk Wiliam Bayley w pozostałych trzech był zdecydowanie lepszy.

Jutro kolejne mecze grupowe z bardzo licznym udziałem naszych reprezentantów. Polacy przy stole pojawią się aż 15 razy!

Klasa 2. (na wózkach, zawodnicy ze znaczną niepełnosprawnością):

Rafał Czuper - Rasul Nazirov (Rosyjski Komitet Olimpijski) 3:0

Tomasz Jakimczuk - Fabien Lamirault (Francja) 0:3

Klasa 3. (na wózkach, zawodnicy z niewielką niepełnosprawnością)

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.