Siatkówka - ME kobiet: Bułgaria - Polska [ZAPIS RELACJI LIVE]

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 25.08.2021, 18:26

Najważniejszy z meczów na Mistrzostwach Europy przed reprezentacją Jacka Nawrockiego. Polskie siatkarki po czterech zwycięstwach w środę powalczą z Bułgarią o zwycięstwo w grupie B. Zapraszamy na relację LIVE od godziny 19:30.

Bułgaria - Polska 3:1 (18:25, 25:21, 25:21, 25:23)

Relacja na żywo

25:23 - Koniec meczu. Znakomita seria punktów Polek w końcówce, piłka w górze na remis i... nic z tego. Bułgarki wygrywają 3:1 i mogą się cieszyć z pierwszego miejsca w grupie.

24:23 Jeszcze pojawia się nadzieja po znakomitej serii punktów. Teraz bloki Smarzek i Góreckiej! Tracimy tylko punkt.

23:19 Seria punktów Polek, tylko... dlaczego tak późno?

23:17 Kończą Polki piłkę przechodzącą. Z trudem, ale się to udało. Daleko jednak są Bułgarki. One już widzą metę i wygraną w grupie, Polki daleko od rewelacji.

22:15 Do bólu punktują teraz Bułgarki. Nawet jak nie wychodzi im jedna akcja, to robią kontrę i jest po zabawie. Coraz bliżej końca meczu.

20:14 Kończą Bułgarki wszystko co mają. Przy okazji bawią się z rękami Polek. Nie pomagają zmiany, nasze siatkarki wyglądają na rozsypane.

18:14 Źle, źle, źle... Zeszła bardzo słabo grająca Martyna Łukasik, ale po pierwsze ta zmiana i tak przeprowadzona za późno, a po drugie Martyna Grajber też źle przyjęła piłkę i później Bułgarki łatwo ustawiły blok.

15:14 Trzymamy jeszcze wynik i to jest bardzo cenne, ten set nie jest stracony.

13:12 Kolejny atak Zuzanny Góreckiej. Naprawdę wartościowa gra naszej przyjmującej w dniu dzisiejszym i trzeba ją chwalić za dzisiejszy mecz.

12:10 Trzymają przewagę Bułgarki. Bez szans Polki po ataku Emilii Dimitrovej.

10:9 Potężna bomba Malwiny Smarzek, nie boi się uderzyć nasza atakująca i to daje nam punkt.

9:8 Słabe przyjęcie Polek, ale kończy piłkę Górecka. Niestabilna gra Polek trochę nas jednak martwi.

7:7 Udany atak Zuzanny Góreckiej. O ile w poprzednich dniach można do niej było mieć pretensję, o tyle dzisiaj gra znakomicie.

6:5 Dobra gra Malwiny Smarzek, z którą zaczęliśmy czwartego seta. Musi jednak reszta ofensywnych siatkarek też dodać coś od siebie.

4:3 Wygrywamy trudną akcję. Martyna Łukasik ładnie zagrała z dłońmi Bułgarki i tracimy już tylko punkt.

3:1 Znowu możemy obronić jedną z pierwszych piłek w secie, a paraliż w tym elemencie sprawia, że nie robimy tego. Po chwili Łukasik zablokowana i gospodynie zaczynają odjeżdżać.

25:21 - Elitsa Vasileva i wszystko jasne. Polki przegrywają trzeciego seta - kilka prostych błędów, bardzo nieskuteczne w ataku Stysiak i Smarzek. Zasłużona wygrana Bułgarek.

23:21 Smarzek blokuje Vasilevą i to jeszcze daje nam życie w trzecim secie.

22:20 Dłuższa akcja, ale mylą się Bułgarki (na szczęście) po kontrze i Polki trochę zbliżają się do rywalek, ale trzeba jeszcze odrobić te dwa punkty.

21:19 No i teraz nie udało się zatrzymać Gergany Dimitrovej. Dwa punkty przewagi rywalek, już po czasie dla Jacka Nawrockiego.

19:19 Pomagają Bułgarki w zdobywaniu punktów i to w sytuacjach, gdy mają wszystko w swoich rękach.

18:18 Nie udało się urwać Bułgarkom, wynik w okolicach remisu, ale lepsza gra Polek, niż w poprzednim secie.

17:16 Rzadko ratują się Polki blokiem w tym meczu, ale właśnie teraz to się udało! Kapitalny blok Efimienko-Młotkowskiej.

16:15 Dobry fragment Zuzanny Góreckiej. To też dzięki niej Polki odrobiły straty.

14:14 Brawo Zuzanna Górecka! Na dwa razy piłka, ale wreszcie skończona. Jest remis i teraz walczymy o wyjście na prowadzenie.

13:12 I teraz Polki zbliżają się do rywalek po błędzie Gergany Dimitrovej. Trzeba wywrzeć większą presję na rywalkach i wtedy znowu może być nieźle.

13:9 Trzy punkty przewagi Bułgarek, zdecydowanie lepszy i skuteczniejszy czas w ich grze, a nasze reprezentantki mylą się na potęgę. Dotyka to nadal Magdaleny Stysiak.

10:8 Psuje się gra w ataku lewego skrzydła, czyli wracają demony z poprzednich meczów. Martyna Łukasik chyba do zmiany.

8:7 Chaos po obu stronach, ale po naszej chyba większy. Zuzanna Górecka w blok, a asekuracji brak i w kolejnej akcji jeszcze słabe przyjęcie Martyny Łukasik. Pierwsze prowadzenie Bułgarek w tym secie.

5:5 Scenariusz z poprzedniego seta? Było 5:2, jest 5:5 i z naszej ładnej przewagi nie zostało już nic.

3:5 Martyna Łukasik bliska dobrej zagrywki, ale ostatecznie zatrzymała się ona na siatce.

2:4 Mały szok... Sędzia liniowy metrowy aut zinterpretował jako boisko! No nie ma co, profesjonalne bułgarskie sędziowanie to my znamy.

2:2 Źle ustawiony polski blok przy kontrze Bułgarek i kończy Dimitreva, w odpowiedzi świetny atak Magdy Stysiak.

0:1 Oby trzeci set wyglądał jak pierwsza jego akcja. Zagrywka Bułgarek leci w aut.

25:21 - Bardzo słaby set Polek. Uciekło nam przyjęcie, Bułgarki lepiej spisywały się na zagrywce i w ataku, a nasze siatkarki zgasły w tym elemencie. Mecz zaczyna się od nowa.

24:21 Lepsza chwila Polek, szkoda tylko, że tak późno. Zdobywa punkt teraz Malwina Smarzek.

22:19 Dobra zagrywka Klaudii Alagierskiej i mylą się Bułgarki. Polki dochodzą na trzy punkty, o czas prosi ich trener, ale i tak są w komfortowej sytuacji.

21:16 Nie ma bloku w tym secie u Polek, a Bułgarki wręcz bezkarnie przechodzą obok. Znacznie lepszy mecz gospodyń w drugiej partii.

19:15 Dimitrova plasuje obok naszego bloku - lekko, subtelnie, ale niestety też skutecznie.

18:14 Od pewnego momentu gramy punkt za punkt i to nam nie pomaga. Na boisku kolejne zmiany. Teraz Marta Pol na boisku.

17:13 Kończy swój premierowy atak Malwina Smarzek i to na pewno jej się przyda. Nadal jednak cztery punkty różnicy.

16:12 Nadal cztery punkty przewagi Bułgarek, więc pora na zmiany. Podwójna podczas której wchodzą Julia Nowicka i Malwina Smarzek.

15:11 Sędzia orzekł aut bez bloku, ale Magda Stysiak była pewna, że zaatakowała po palcach i tak się właśnie stało. Trzeba gonić!

14:9 Błędy teraz powielane na każdym elemencie - atak ze środka Klaudii Alagierskiej ląduje w aucie, a Polki pogrążają się w otchłani złej serii w tym secie.

13:9 Nie mamy przyjęcia i od razu sypie nam się gra. Bułgarki odskakują na cztery punkty.

10:9 Bardzo słaby fragment Polek. Zdecydowanie lepsza jakość kontry, a u nas ciągle grana piłka do Stysiak, którą bronią Bułgarki. Teraz ratuje nas blok.

8:8 Rzadki obrazek, w kontrze zatrzymana Magda Stysiak i rywalki zbliżają się na jeden punkt, a po chwili wykorzystują kontrę i jest już remis. Oby ten przestój nie trwał długo.

5:7 Ależ była okazja by podbić atak Bułgarek, trochę spóźniona była Zuzanna Górecka i nie utrzymała piłki w boisku.

3:6 Bez argumentów Bułgarki na atomowy serwis Magdy Stysiak! Kapitalnie gra nasza atakująca w tym meczu i znowu daje masę punktów.

2:4 Wbiła się w piękny polski blok Emilia Dimitrowa. Powoli polskie siatkarki uciszają kibiców w Płowdiw.

2:2 Wyrównany początek seta. Najpierw znakomity atak Łukasik, a w odpowiedzi Bułgarki kończą atak ze środka.

0:1 I zaczynamy od szczęśliwego punktu. Obrona jednej z naszych siatkarek wpadła w boisko Bułgarek. Podobno szczęście sprzyja lepszym, prawda?

18:25 - Bardzo dobry set Polek! Duża jakość w ataku, świetna gra na siatce. Różnie w przyjęciu i zagrywce, ale najważniejsze, że Polki zdecydowanie wygrywają tę partię.

17:22 Na kłopoty Magdalena Stysiak - z taką jakością jej ataku nie zginiemy. Polki coraz bliżej wygrania seta.

16:20 Jedno do czego można się przyczepić to na razie przyjęcie. Kilka piłek przeszło na drugą stronę i Bułgarki dostały szansę na punktowanie.

14:19 Takiej akcji nie powinny Polki przegrać. Zaskoczone nasze reprezentantki sprytnym przebiciem piłki i w efekcie tego Bułgarki kończą łatwą kontrę.

12:19 Pewnie kończą dziś mające problemy w poprzednich meczach Górecka i Łukasik. To jeden z elementów, który pomaga nam w grze. Teraz uruchomiony za to środek i Efimienko na 19:12.

11:17 Kończą pojedyncze akcje Bułgarki, ale na razie nie mogą na dłuższą metę zagrozić Polkom, które trzymają spokojną przewagę.

10:16 Trochę zdenerwowania na bułgarskiej ławce, co można usłyszeć na czasie, który po raz kolejny wziął Ivan Petkov.

10:15 Spadł w ostatnich minutach poziom zagrywki obu drużyn. Kilka piłek wylądowało na aucie. Za to u nas atak niezmiennie znakomicie. Punkt Magdy Stysiak!

9:13 Atak w aut Bułgarek. Tak się wydawało przy pierwszym wrażeniu, ale challenge weryfikuje sytuację i Polki mają cztery punkty przewagi.

7:12 JEST MOC! Magda Stysiak posyła bombę w ataku z prawego skrzydła, a Polki znowu odskakują na pięć punktów przewagi. Oby tak dalej.

6:9 - Odrabiają jeden punkt Bułgarki po błędzie Wenerskiej, która chciała puścić piłkę na drugą stronę, ale nie dały się na to nabrać rywalki.

4:8 Dopiero teraz po zagrywce w aut (wcale nie było daleko od asa) schodzi z zagrywki Martyna Łukasik. Świetnie wykonała zadanie ta zawodniczka.

3:7 Odskakują Polki Bułgarkom na cztery punkty. To wszystko przez świetny blok i dobrą ofensywną zagrywkę, która utrudnia grę Bułgarkom. Znakomicie wyglądają Polki. Przerwa dla trenera Bułgarii.

3:3 Melduje się Stysiak udanym atakiem. Bardzo złe przyjęcie Polek w ostatniej akcji, ale na szczęście była okazja na poprawkę.

1:2 Gergana Dimitrova zdobywa pierwszy punkt dla Bułgarek, kończąc sytuacyjną piłkę na czystej siatce.

0:1 Po długiej akcji kończy udanym atakiem Martyna Łukasik. Niezły początek Polek.

Oto pierwsze 6-tki zespołów: Bułgaria: Gergana Dimitrova, Nasya Dimitrova, Lara Kitipova, Hristina Vuchkova, Emiliya Dimitrova, Elitsa Vasilieva - Zhana Todorova (L), Galina Karabasheva (L) Polska: Klaudia Alagierska, Magdalena Stysiak, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Martyna Łukasik, Katarzyna Wenerska, Zuzanna Górecka - Maria Stenzel (L), Monika Jagła (L)

Oba zespoły wybiegają na boisko. Za chwilę hymny państwowe, prezentacja i będziemy zmierzać do rozpoczęcia meczu. Do Boju Biało-Czerwone!

Zwycięstwo w grupie da Polkom każda wygrana w meczu lub porażka w stosunku 2:3. Zwycięstwo Bułgarek za trzy punkty spowoduje, że Biało-Czerwone spadną na drugą lokatę.