Tenis - WTA Chicago: ćwierćfinałowa porażka Rosolskiej

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 25.08.2021, 22:15

Alicja Rosolska i Eri Hozumi odpadły w ćwierćfinale deblowych zmagań turnieju WTA w Chicago. Polsko-japońska para uległa rozstawionym z numerem 4. Ludmyle Kiczenok i Makoto Ninomiyi 6:7(5) 3:6, kończąc marzenia o półfinale.

Pierwsze gemy pojedynku pewnie zapisywały na swoim koncie pary podające, jednak w czwartej odsłonie Polka i Japonka pozwoliły się przełamać i przegrywały 1:3. Już po chwili udało im się jednak odrobić stratę i wyrównać stan seta, by w kolejnych gemach powrócić do utrzymywania podań własnych. Rosolska i Hozumi stanęły przed szansą na zwycięstwo w tej partii, przełamując ukraińsko-japoński duet i wychodząc na 6:5. Rywalki nie pozostały im dłużne, notując przełamanie powrotne i doprowadzając do tiebreaka. Przez dłuższy czas w decydującej rozgrywce próżno było szukać minibreaków, jednak w końcówce Kiczenok i Ninomiya wygrały punkt przy podaniu polsko-japońskiej pary, co dało im wygraną 5-7 i tym samym zwycięstwo w całym secie 6:7.

Także początek drugiej partii był wyrównany, ale tylko do stanu 1:1. Trzy kolejne gemy zapisały bowiem na swoim koncie Ukrainka i Japonka, dwukrotnie przełamując rywalki i budując w miarę bezpieczną przewagę. W szóstym gemie polsko-japońska para zdołała odrobić stratę jednego przełamania, by po utrzymaniu swojego serwisu zbliżyć się do rywalek na jednego gema. Dwie kolejne odsłony ponownie padły jednak łupem Kiczenok i Ninomiyi, które tym samym w ostatnim gemie ponownie odebrały serwis przeciwniczkom, wykorzystując pierwszą piłkę meczową i wygrywając drugą partię 3:6. Ukraińsko-japoński duet zwyciężył 0:2 i awansował do półfinału, a Rosolska i Hozumi pożegnały się z rywalizacją.

Alicja Rosolska/Eri Hozumi (POL/JPN) - Ludmyła Kiczenok/Makoto Ninomiya (UKR/JPN) [4] 6:7(5) 3:6

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.