Tenis - ATP Winston Salem: Kubot i Melo w półfinale
Carine06 from UK/ Wikimedia

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 26.08.2021, 00:45

Łukasz Kubot i Marcelo Melo odrobili straty poniesione w pierwszym secie  i wyeliminowali z turnieju braci Skupskich - Neala i Kena. Tym samym Polak i Brazylijczyk zameldowali się w półfinale turnieju ATP 250 w Winston Salem.

Po nieudanych występach w turniejach rangi ATP Masters 1000 Łukasz Kubot i Marcelo Melo zdecydowali się na start w stanie Oregon. W pierwszej rundzie nie mieli problemów z pokonaniem posiadaczy dzikiej karty, lecz w środę czekało ich trudniejsze zadanie. Naprzeciw nich stanęli bracia Ken i Neal Skupscy. Dotychczas raz obie pary spotkały się na korcie. Było to w 2017 podczas wielkoszlemowego Wimbledonu. Wtedy bez straty seta lepsi okazali się Kubot i Melo. Mecz w Winston Salem zaczął się dla "polskiego" debla fatalnie. Inauguracyjną partię przegrał do jednego, nie wypracowując sobie choćby jednego break pointa.

Dalsza część meczu była już dużo lepsza dla Polaka i Brazylijczyka. Drugą partię wygrali 6:2 i rozstrzygnąć sprawę triumfu musiał super tie-break. Ten był pełen zwrotów akcji i przegranych punktów przy własnym podaniu. Mimo dwukrotnego odrabiania straty dwóch mini breaków, Kubot i Melo od stanu 4-7 wygrali sześć kolejnych punktów, tym samym zwyciężając w całym spotkaniu. Kolejnymi rywalami Polaka i Brazylijczyka będzie wygrany pojedynku Marcus Daniell/Marcelo Demoliner - Ivan Dodig/Austin Krajicek.

Łukasz Kubot (POL)/Marcelo Melo (BRA) [1] - Ken Skupski (GBR)/Neal Skupski (GBR): 1:6, 6:2, 10:7