Hokej - kwalifikacje IO: Polska - Białoruś [Zapis relacji LIVE]

Hokej - kwalifikacje IO: Polska - Białoruś [Zapis relacji LIVE]

  • Dodał: Kamil Karczmarek
  • Data publikacji: 26.08.2021, 14:51

Już sam awans polskich hokeistów do ostatniej fazy kwalifikacji olimpijskich jest dużym osiągnięciem. Wywalczenie przepustki do Pekinu będzie jeszcze trudniejszym zadaniem dla Polaków. W żadnym z trzech spotkań nie są faworytem, a awans wywalczy jedynie zwycięzca turnieju w Bratysławie. W pierwszym meczu reprezentacja naszego kraju zmierzy się z Białorusią, która grała w tym roku na mistrzostwach świata elity.

15:15 Białoruś - Polska

Relacja na żywo

Żegnamy się z Państwem w świetnych nastrojach! Polacy wygrali na początek turnieju w Bratysławie! Walka o igrzyska trwa. Jeszcze dzisiaj Austria zagra ze Słowacją. A jutro o 19:15 nasz zespół zmierzy się z gospodarzami. Ależ to będą emocje! Zapraszamy na naszą relację!

Znamy najlepszych zawodników meczu. Są nimi bramkarze, ale tylko John Murray zachował czyste konto! Polski hymn w Ondrej Nepela Arena w Bratysławie! Brawa należą się całej drużyny, w tym trenerowi Robertowi Kalaberowi!

KONIEC MECZU! CO ZA HISTORIA! POLACY W NIESAMOWITY SPOSÓB WALCZĄ O AWANS NA IGRZYSKA! PO BRAMCE FILIPA KOMORSKIEGO POLACY WYGRALI 1:0 I POKONALI FAWORYZOWANYCH BIAŁORUSINÓW! GENIALNY JOHN MURRAY W BRAMCE. OBRONIŁ 46 STRZAŁÓW! NIESPODZIANKA, A MOŻE NAWET SENSACJA!

3. tercja - 20. minuta BLR 0:1 POL - Rywale wycofali bramkarza.

3. tercja - 19. minuta BLR 0:1 POL - Było groźnie pod naszą bramką, ale Białoruś nie wykorzystała przewagi. Polacy blisko zwycięstwa. Trzeba bronić!

3. tercja - 17. minuta BLR 0:1 POL - Niesamowite rzeczy dzieją się w Bratysławie! Alan Łyszczarczyk świetnie wyłożył krążek Filipowi Komorskiemu, który po raz pierwszy pokonał bramkarza rywali. Chwilę później w słupek trafił Grzegorz Pasiut. Ale niestety po faulu Patryka Wajdy mamy przewagę dla Białorusi.

3. tercja - 16. minuta BLR 0:1 POL - GOL! ALEŻ KONTRA POLAKÓW! Filip Komorski na 1:0. Ależ niespodzianka!

3. tercja - 15. minuta BLR 0:0 POL - Białorusini nie wykorzystali błędu Polaków w obronie. Sześć minut do końca.

3. tercja - 10. minuta BLR 0:0 POL - Jest pierwszy strzał Polaków w tej tercji. Białoruś oddała już 12 prób na naszą bramkę.

3. tercja - 9. minuta BLR 0:0 POL - Polacy zamknięci w swojej strefie obronnej. Najważniejsze, że obrona zespołu Roberta Kalabera dobrze funkcjonuje.

3. tercja - 7. minuta BLR 0:0 POL - Białorusini oddali dużo więcej strzałów, ale podobnie jak Polacy, nie zdobyli bramki. W 47. minucie spotkania nadal bezbramkowy remis, co w hokeju jest dość rzadką sytuacją.

3. tercja - 4. minuta BLR 0:0 POL - Kolejna kapitalna interwencja Johna Murraya!

3. tercja - 2. minuta BLR 0:0 POL - Rozpoczęła się trzecia tercja. Czy przyniesie ona rozstrzygnięcie?

Koniec drugiej tercji BLR 0:0 POL - Ostatnie fragmenty tercji wyglądały następująco: najpierw było groźnie pod polską bramką, potem białoruską, a następnie pod polską. Ostatecznie przez 40 minut nie padła żadna bramka, co oznacza, że emocji w trzeciej tercji będzie mnóstwo.

2. tercja - 17. minuta BLR 0:0 POL - Kolejne zamieszanie pod polską bramką. Krążek zamrożony przez Johna Murraya.

2. tercja - 16. minuta BLR 0:0 POL - Białorusin sam na sam z Murrayem, ale bramkarz naszej drużyny świetnie sobie poradził.

2. tercja - 16. minuta BLR 0:0 POL - Dobra akcja Polaków, najbliżej zdobycia bramki był Krystian Dziubiński. Polacy grają na równi z faworyzowanym rywalem z hokejowej elity.

2. tercja - 14. minuta BLR 0:0 POL - Sołowiow z dobrą szansą na zdobycie bramki, ale jego strzał nie był celny.

2. tercja - 11. minuta BLR 0:0 POL - Minęła już ponad połowa gry, a nadal John Murray i Danny Taylor nie zostali pokonani. Zobaczymy, jak długo jeszcze bezbramkowy remis będzie się utrzymywać.

2. tercja - 9. minuta BLR 0:0 POL - Białorusini po raz drugi z rzędu wybronili się w osłabieniu. Polacy w ostatniej przewadze nie mieli większych okazji.

2. tercja - 7. minuta BLR 0:0 POL - Kolejne wykluczenie na dwie minuty dla Białorusina. Faul Jegora Szarangowicza. Może teraz polscy hokeiści wykorzystają przewagę?

2. tercja - 6. minuta BLR 0:0 POL - Była dogodna sytuacja dla naszego zespołu, ale niestety niewykorzystana, jak cała gra w przewadze. Bez bramek.

2. tercja - 4. minuta BLR 0:0 POL - Mamy karę dla Shane'a Prince'a, który spowodował upadek Jakuba Wanackiego. Ważne dwie minuty dla Polaków.

2. tercja - 2. minuta BLR 0:0 POL - Trwa już druga tercja. Wynik bez zmian - 0:0.

Koniec pierwszej tercji BLR 0:0 POL - Zakończyła się pierwsza część meczu. Nie oglądaliśmy bramek. Bliżej szczęścia byli Białorusini, ale nie wykorzystali nawet przewagi liczebnej. Remis. Hokeiści wrócą do gry za kwadrans.

1. tercja - 18. minuta BLR 0:0 POL - Jest dobrze. Tylko dwa groźne strzały Białorusi podczas pierwszej przewagi w tym meczu. 0:0 na dwie minuty przed końcem tercji.

1. tercja - 18. minuta BLR 0:0 POL - Kontra w osłabieniu. W głównej roli Grzegorz Pasiut, ale strzał wprost w bramkarza.

1. tercja - 16. minuta BLR 0:0 POL - Dość aptekarski gwizdek, ale niestety mamy karę dla Mateusza Bryka za zahaczanie rywala.

1. tercja - 15. minuta BLR 0:0 POL - Więcej strzałów po stronie rywali, ale zespół Białorusi nie zamienił żadnego z uderzeń na bramkę.

1. tercja - 11. minuta BLR 0:0 POL - Nadal bez bramek. Druga przerwa na czyszczenie lodu.

1. tercja - 8. minuta BLR 0:0 POL - Polacy grali na igrzyskach po raz ostatni w 1992 roku w Albertville. Turniej w Bratysławie jest dla naszej drużyny wielką szansą. Dodatkowo, trener kadry Robert Kalaber pochodzi ze Słowacji.

1. tercja - 7. minuta BLR 0:0 POL - Polacy mieli swoje okazje, ale na lodowisku przeważają Białorusini, którzy byli już blisko otwarcia wyniku.

1. tercja - 4. minuta BLR 0:0 POL - Okazja do Białorusi, ale broni John Murray.

1. tercja - 1. minuta 0:0 - Polacy wygrali pierwsze wznowienie.

Skład polskiego zespołu: Bramkarze - John Murray i Ondrej Raszka, 1. linia - Kolusz, Paś, Ciura, Dziubiński, Chmielewski, 2. linia - Wajda, Kostek, Wronka, Pasiut, Zygmunt, 3. linia - Bryk, Górny, Urbanowicz, Komorski, Łyszczarczyk, 4. linia - Wanacki, Jaśkiewicz, Michalski, Starzyński, Przygodski.

W niedzielę poznamy kolejnych uczestników turnieju olimpijskiego w hokeju. Jeden z nich zostanie wyłoniony w Bratysławie. W pierwszym meczu turnieju Polacy zagrają z Białorusinami. Faworytem są nasi rywale, ale polski zespół da z siebie wszystko i może sprawić niespodziankę. Białoruś na tegorocznych mistrzostwach świata elity była przedostatnia, tylko z jednym zwycięstwem.

Początek pierwszego meczu turnieju w Bratysławie o 15:15.

Kamil Karczmarek – Poinformowani.pl

Kamil Karczmarek

Pasjonat sportu, a przede wszystkim igrzysk olimpijskich. Na portalu zajmuję się każdą odmianą kolarstwa, a także koszykówką, narciarstwem dowolnym, snowboardem, piłką ręczną i hokejem na lodzie.