Tokio 2020 - Kolarstwo torowe: Polki bez medalu na 1000 metrów
Adam Nurkiewicz/Polska Fundacja Paraolimpijska

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 26.08.2021, 11:45

Bez medali zakończyły swoją rywalizację na welodromie w wyścigu na 1000 metrów Polki Justyna Kiryła (pilot Aleksandra Tecław) i Dominika Putyra (pilot Ewa Bańkowska). Złoto zgarnęła Holenderka Larissa Klaassen (pilot Imke Brommer), a Polki zajęły odpowiednio siódmą i ósmą pozycję.

Na Izu Velodrome pierwsze pojawiły się Putyra i Bańkowska, a ich czas 1:13.212 pozwolił ostatecznie na zajęcie ósmej pozycji. Jako szóste z kolei na tor wyjechały Kiryła i Tecław, ich czas był lepszy niż drugiego polskiego tandemu, a wynik 1:12.354 wystarczył do zajęcia siódmej lokaty.

Złoto z nowym rekordem igrzysk paraolimpijskich zajęła Holenderka Larissa Klaassen w parze z Imke Brommer, druga była z niemal 1,5 sekundową stratą Brytyjka Obe McGlynn (pilot Helen Scott), najniższy stopień podium wywalczyła dla siebie Belgijka Griet Hoet, z którą w tandemie jechała Anneleen Monsieur.