Simac Ladies Tour: Reusser najlepsza w czasówce i z koszulką liderki
Hoebele/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 26.08.2021, 14:53

Marlen Reusser wygrała jazdę indywidualną na czas podczas Simac Ladies Tour. Podium etapowe uzupełniły Ellen van Dijk i Chantal van den Broek-Blaak.

Drugi etap był przeznaczony dla zawodniczek specjalizujących się w jeździe na czas. W holenderskim Gennep kolarki miały do pokonania 22,2 kilometra kompletnie płaskiej trasy.

Najlepszy wynik w Gennep uzyskała Marlen Reusser (Ale BTC Ljubljana), która czasówkę przejechała w czasie 20:41. Szwajcarka znakomicie się zaprezentowała i drugą Ellen van Dijk (Trek-Segafredo Women) wyprzedziła o blisko 20 sekund. Dzięki tak dobrej postawie Reusser została nową liderką wyścigu. Z kolei na trzecim miejscu uplasowała Chantal van den Broek-Blaak (SD-Worx) ze stratą 41 sekund. Nieźle spisała się Katarzyna Niewiadoma. Kolarka CANYON/SRAM Racing była 12. i do Reusser straciła 1:39, co dało jej awans na 15. lokatę w klasyfikacji generalnej. Marta Jaskulska (Liv Racing) zajęła 23. pozycję. Reusser była od niej lepsza od blisko dwie minuty. Dotychczasowa liderka Alison Jackson (Liv Racing) zajęła 30. lokatę, tracąc do zwyciężczyni 2:05, przez co spadła w klasyfikacji generalnej na 20. miejsce.