IV Memoriał Adama Wójcika - dzień pierwszy [ZAPIS LIVE]
Piotr Janczarczyk

• Dodał: Piotr Janczarczyk
  • Data publikacji: 26.08.2021, 21:49

Zapraszamy na relację z IV Memoriału Adama Wójcika we Wrocławiu. W przedsezonowym turnieju biorą udział: Enea Zastal BC Zielona Góra, WKS Śląsk Wrocław, BC Kyiv Basket i BK Opava.

Relacja na żywo

Dziękujemy, że byliście dziś z nami. Jutro zapraszamy Was do śledzenia relacji od godziny 17:00.

Finalny rezultat spotkania - WKS Śląsk Wrocław 84:66 BK Opava.

Śląsk 84:66 Opava Pierwszy dzień IV Memoriału Adama Wójcika kończy się zwycięstwem gospodarzy. Podopieczni Petara Mijovicia pokonali czeską Opavę 84:66.

Śląsk 82:61 Opava Kolenda kończy kontratak wsadem. Młody koszykarz z Ełku to dziś najlepszy zawodnik wśród wrocławian.

Śląsk 79:58 Opava Pod koszem Opavy sporo mocnej, fizycznej walki. Langevine rywalizuje z Markussonem.

Śląsk 77:58 Opava Karolak dwukrotnie "za jeden". Były zawodnik Legii zanotował w tym spotkaniu dziesięć oczek.

Śląsk 75:58 Opava Langevine z góry! Czudek wykorzystuje ostatni time-out.

Śląsk 73:58 Opava Dwa punkty dla Miroslava Kvapila. Cyril Langevine nie dał mu rady.

Śląsk 73:56 Opava Piąty faul Radima Klecki. To już drugi gracz w czeskiej ekipie z pięcioma przewinieniami na koncie. Na linii rzutów wolnych Kacper Gordon.

Śląsk 72:56 Opava Szansę na zaprezentowanie się otrzymał również Szymon Walski, czyli 21-letni środkowy.

Śląsk 68:53 Opava Śląsk popełnił faul w ataku, ale chwilę później przewinieniem technicznym zostaje ukarany szkoleniowiec wicemistrzów Czech.

Wykorzystując przerwę pomiędzy kwartami, przypominamy - trwa pierwszy dzień IV Memoriału Adama Wójcika. Z kolei już jutro Zastal zmierzy się z Opavą, a Śląsk z Kijowem. Oba spotkania zrelacjonujemy na żywo z wrocławskiej "Orbity".

Śląsk 67:50 Opava Dwa celne rzuty wolne wykonane przez zawodnika czeskiej Opavy. Wynik trzeciej kwarty - 24:16 na korzyść WKS-u.

Śląsk 65:48 Opava Gra Łukasza Kolendy może podobać się wrocławskim kibicom. Rozgrywający wykorzystał nieuwagę rywala i wymusił jego przewinienie przy rzucie.

Śląsk 62:48 Opava Nowy środkowy Śląska faulowany przy zbiórce w obronie. Kanter powiększa konto gospodarzy o jeden punkt. Mija moment, a ten przechwytuje piłkę i mocnym wsadem kończy kolejną akcję.

Śląsk 58:48 Opava Time-out na prośbę Petra Czudka.

Śląsk 56:48 Opava Szymon Tomczak jest na parkiecie od raptem kilku minut. Mimo tego, na swoim koncie niewysoki środkowy ma już osiem punktów. Nie do pomyślenia, że ten zawodnik dwa sezony temu był dla wielu osób wręcz anonimowy.

Śląsk 53:46 Opava Justin Bibbs podaje w ręce rywala, a Czesi zdobywają dwa "oczka" z kontry.

Śląsk 53:44 Opava Ponownie Kouril i ponownie "za trzy".

Śląsk 47:41 Opava Sporo niecelnych rzutów po obu stronach parkietu. Kolenda gra jednak swoje i znów trafia z dystansu. Zza linii 6,75 nie myli się również Radovan Kouril.

Śląsk 43:34 Opava Dotychczas dla Śląska najwięcej oczek zdobył Łukasz Kolenda (10 pkt), zaś dla Opavy - Mattias Markusson (16 pkt).

Śląsk 43:34 Opava Trzecią kwartę rozpoczynamy od dwóch przewinień w ataku.

Trwa pokaz Piotra "Grabo" Grabowskiego. Warto być dziś we wrocławskiej "Orbicie"!

Śląsk 43:34 Opava Czesi zdołali jeszcze zdobyć dwa punkty. Tak kończy się pierwsze 20 minut gry.

Śląsk 43:32 Opava Jovanović podaje do Ramljaka, a ten kończy reverse lay upem. Do końca pierwszej połowy pozostało kilkanaście sekund.

Śląsk 41:32 Opava I znów Markusson! Fenomenalna seria środkowego Opavy!

Śląsk 37:28 Opava Mattias Markusson - trzy rzuty, trzy razy celnie! Wrocławianie mają problem z zatrzymaniem Szweda.

Śląsk 35:21 Opava Justin Bibbs na linii rzutów wolnych. To efekt przekroczonego przez Czechów limitu przewinień.

Śląsk 34:21 Opava Przy okazji, wiemy już, że dziś nie zobaczymy w akcji Aleksandra Dziewy. Reprezentanta Polski nie ma nawet w statystykach.

Śląsk 30:21 Opava Kerem Kanter z pierwszym celnym rzutem w barwach WKS-u. Wrocławianie wciąż na prowadzeniu.

Śląsk 27:21 Opava Łatwe dwa punkty zdobyte przez Martina Gniadka. Petar Mijović sięga po przerwę na żądanie.

Śląsk 27:19 Opava Wjazd pod kosz Łukasza Kolendy zakończony przewinieniem. Rozgrywający dokłada od siebie dwa "oczka" z linii rzutów wolnych.

Śląsk 25:15 Opava Ramljak zbiera, Ramljak dobija. Śląsk powiększa przewagę.

Śląsk 23:15 Opava Zakończyła się pierwsza kwarta spotkania. "Trójkolorowi" prowadzą dwunastoma punktami.

Śląsk 21:13 Opava Świetny moment Łukasza Kolendy. 22-latek ma na swoim koncie już osiem "oczek". Trener Petr Czudek prosi o czas.

Śląsk 18:13 Opava Sporo zmian we wrocławskiej ekipie. Na parkiecie m.in. Szymon Tomczak i Kacper Gordon.

Śląsk 13:10 Opava Kolejny przechwyt Ivana Ramljaka! Chorwat to zawodnik z najwyższą średnią przechwytów na mecz w ramach ubiegłego sezonu Energa Basket Ligi.

Śląsk 7:7 Opava Langevine wykorzystał jeden z dwóch rzutów wolnych. Przedsezonowe statystyki dobitnie pokazują, że nowy środkowy Śląska nie jest skuteczny w rzutach "za jeden".

Śląsk 6:2 Opava Czeski zespół w końcu z punktami. Spod kosza skuteczny był Mattias Markusson.

Śląsk 4:0 Opava Justin Bibbs podwyższa prowadzenie Śląska, trafiając z dystansu.

Śląsk 1:0 Opava Prawie dwie minuty grania za nami, sporo niecelnych rzutów po obu stronach parkietu.

Śląsk 1:0 Opava Pierwsze punkty dla Śląska zdobył Strahinja Jovanović.

Jovanović, Bibbs, Karolak, Ramljak, Langevine - oto pierwsza piątka gospodarzy. Gramy!

Warto zaznaczyć, że podczas prezentacji Śląska nie przedstawiono Luki Ascericia. Od kilku dni nieoficjalnie wiadomo, że Austriak może opuścić zespół. Czy faktycznie tak będzie? Zobaczymy.

"Cała Polska w cieniu Śląska!" - tymi słowami zakończył swoje przemówienie Petar Mijović, nowy szkoleniowiec wrocławian.

Wciąż trwają prezentacje. Poznaliśmy składy Kyiv-Basket, Opavy, Zastalu. Czas na brązowych medalistów zeszłego sezonu - WKS Śląsk Wrocław.

Mówi się, że już w meczu z Opavą wystąpi Kerem Kanter - najnowszy nabytek "Trójkolorowych". Turek wczoraj dotarł do Wrocławia.

Trener Śląska, Petar Mijović, nie ma dziś do dyspozycji Luki Ascericia oraz Michała Gabińskiego. Obaj leczą urazy. Pod nieobecność silnego skrzydłowego WKS-u funkcję kapitana pełni Jakub Karolak.

Zaczynamy prezentacje obu ekip!

Przepaść w punktach z ławki - Kijów 53, Zastal 11.

Czekając na mecz Śląsk - Opava, zerkamy do statystyk ze spotkania Zastal - Kijów. W zespole zielonogórskim najwięcej "oczek" zdobyli Nemanja Nenadić (20 pkt) i Jarosław Zyskowski (19 pkt). W drużynie Kyiv-Basket autorem największej liczby punktów był Avery Woodson (22 pkt).

Rywalizacja prawdopodobnie rozpocznie się kilkanaście minut później niż planowano. Przed meczem odbędzie się prezentacja nowego składu WKS-u Śląska Wrocław.

Za 15 minut rozpocznie się starcie Śląską z Opavą. W przerwie tego spotkania kibice w "Orbicie" zobaczą pokaz umiejętności Piotra "Grabo" Grabowskiego.

O 19:30 rozpocznie się kolejny dzisiejszy mecz. WKS Śląsk Wrocław zmierzy się z BK Opavą.

Finalny rezultat spotkania - Enea Zastal BC Zielona Góra 78:95 Kyiv-Basket.

Zastal 78:95 Kyiv Niespodzianka to mało powiedziane. Zastal przegrywa z Kyiv Basket 78:95 w pierwszym meczu IV Memoriału Adama Wójcika.

Zastal 76:95 Kyiv Devoe Joseph dokłada od siebie trzy punkty na konto Zastalu.

Zastal 73:92 Kyiv Ukraińcy przekroczyli już limit przewinień. Na linii rzutów wolnych Nemanja Nenadić - zdobywca dwudziestu punktów.

Zastal 69:89 Kyiv Kyiv Basket jest dziś zabójczo skuteczny z dystansu...

Zastal 65:86 Kyiv Warto odnotować także stroje, w jakich występują dziś zielonogórzanie. Jeden z czytelników zwraca nam uwagę, że numerki znajdujące się na plecach zawodników są kompletnie niewidoczne. Czy te numerki nie mogłyby być choć ciut większe?

Zastal 61:83 Kyiv Devoe Joseph z rogu boiska z akcją 3+1. Kanadyjczyk dobrze zna kosze w "Orbicie". Grał tu przecież dwa sezony temu, reprezentując Śląsk Wrocław.

Zastal 57:83 Kyiv Zastal znów gorzej od rywali rozpoczyna kwartę.

Zastal 57:79 Kyiv Trzecia kwarta dla drużyny Kyiv Basket - 34:19.

Zastal 57:79 Kyiv Chyba nikt nie spodziewał się takiego rezultatu. Zastal przegrywa z mistrzem Ukrainy różnicą dwudziestu dwóch punktów.

Zastal 57:77 Kyiv Drużyna z Kijowa ze skuteczną akcją 2+1. Chwilę później sędziowie odgwizdują Brandenowi Frazierowi faul niesportowy oraz przewinienie techniczne. Amerykanin musi opuścić parkiet.

Zastal 57:74 Kyiv Celna "trójka"? Mało! Kyiv Basket z akcją 3+1.

Zastal 55:68 Kyiv Zielonogórzanie nie pozostają dłużni i dwukrotnie trafiają "za trzy".

Zastal 49:66 Kyiv Nawiasem mówiąc - podczas IV Memoriału Adama Wójcika we Wrocławiu arbitrami są także sędziowie spoza Polski. Wydaje mi się, że to nowość.

Zastal 49:66 Kyiv Drużyna z Ukrainy trafia "trójkę" za "trójką"! Kijów ma już siedemnaście punktów przewagi!

Zastal 47:58 Kyiv Kolejna celna "trójka" Zyskowskiego. To jego drugi skuteczny rzut z dystansu w tym meczu.

Zastal 42:58 Kyiv Konstanin Anikenko w drugiej akcji z rzędu próbuje trafić z półdystansu, tym razem celnie.

Zastal 42:54 Kyiv Łatwe dwa punkty Zyskowskiego. Zastal zbliżył się na dwanaście "oczek".

Zastal 38:53 Kyiv Minęło raptem osiemdziesiąt jeden sekund trzeciej kwarty, a Kyiv Basket w tej części spotkania prowadzi już 8:0! Oliver Vidin prosi o time-out.

Zastal 38:47 Kyiv Wśród zawodników Zastalu teraz grę kreuje Andrzej Mazurczak. Wcześniej takie zadanie otrzymał Nemanja Nenadić.

Zastal 38:45 Kyiv Spora różnica również w skuteczności zza linii 6,75. Kyiv Basket trafia ponad 54% rzutów "za trzy", z kolei zielonogórzanie - dokładnie 25%.

Zastal 38:45 Kyiv Spoglądamy w statystyki. Widać przewagę ekipy z Kijowa na tablicach. Podopieczni trenera Bagatskisa zanotowali aż 18 zbiórek, zaś ich rywale - raptem siedem.

Zastal 38:45 Kyiv Zakończyła się pierwsza połowa meczu. Zespół z Ukrainy prowadzi siedmioma "oczkami". Zielonogórzanie pozwalają przeciwnikom na zbyt dużo w polu trzech sekund. Wracamy do gry za około 15 minut.

Zastal 38:40 Kyiv Powtarza się sytuacja z pierwszej odsłony gry. Obie ekipy mają już na swoich kontach po pięć przewinień.

Zastal 36:40 Kyiv Nieco ponad dwie minuty do końca drugiej kwarty. Kijów wciąż na prowadzeniu.

Zastal 34:40 Kyiv Zespół z Ukrainy stosuje krycie na całym boisku. W ataku bazują na strefie podkoszowej.

Zastal 34:37 Kyiv Świetny blok Anikenki! Środkowy Kyiv Basket ma aż 218 centymetrów wzrostu i gołym okiem widać jego przewagę warunków fizycznych nad centrami Zastalu.

Zastal 34:34 Kyiv Zastal ma problem w strefie podkoszowej. Dwie zbiórki w ataku drużyny z Kijowa, kolejne dwa "oczka" i mamy remis w "Orbicie".

Zastal 34:30 Kyiv Kolejne cztery punkty dla polskiego klubu. Trener oponentów, Ainars Bagatskis, szybko reaguje i prosi o przerwę na żądanie.

Zastal 30:29 Kyiv Ofensywna zbiórka Apicia, dobitka i ekipa trenera Vidina znów prowadzi.

Zastal 26:27 Kyiv Zespół ukraiński błyskawicznie odpowiada celną trójką.

Zastal 26:24 Kyiv Drugą kwartę lepiej zaczynają zielonogórzanie i to oni wychodzą na prowadzenie.

Zastal 24:24 Kyiv Wow, co za akcja! Nemanja Nenadić popisał się sporymi umiejętnościami technicznymi, minął rywala, podał do lepiej ustawionego kolegi, a ten trafił spod kosza.

Zastal 20:22 Kyiv Zastal również przekroczył limit przewinień. Dwa rzuty wolne dla koszykarzy z Kijowa.

Zastal 16:21 Kyiv Brembly i Meier próbują odpowiedzieć "za trzy", lecz są w tym nieskuteczni. Zastal ma jednak rzuty wolne z powodu przekroczonego przez rywali limitu przewinień.

Zastal 11:16 Kyiv Kijów powiększa przewagę za sprawą kolejnej skutecznej "trójki".

Zastal 11:13 Kyiv Ekipa z Ukrainy ponownie przechwytuje piłkę, a swoją akcję kończy celnym rzutem z pola trzech sekund.

Zastal 8:11 Kyiv Pierwsza zmiana w Zastalu - Frazier za Mazurczaka.

Zastal 6:3 Kyiv Jarosław Zyskowski dwukrotnie "za trzy" - najpierw w akcji 2+1, następnie rzutem zza linii 6,75.

Zastal zaczyna następującą piątką: Nemanja Nenadić, Dragan Apić, Devoe Joseph, Andrzej Mazurczak i Jarosław Zyskowski.

Prezes wrocławskiego klubu, Michał Lizak, składa właśnie podziękowania na ręce Olivera Vidina, który był trenerem Śląska przez ostatnie dwa sezony.

Trwa prezentacja drużyny z Kijowa.

Zespoły są już na parkiecie. Czekamy na prezentacje obu ekip.

Już za nieco ponad 20 minut rozpocznie się pierwsze spotkanie w ramach IV Memoriału Adama Wójcika - Enea Zastal BC Zielona Góra zmierzy się z ukraińskim BC Kyiv Basket.