US Open - Kwalifikacje: pewny awans Majchrzaka do ostatniej rundy
robbiesaurus/Wikimedia Commons

• Dodał: Marcin Weiss
  • Data publikacji: 26.08.2021, 18:29

Kamil Majchrzak (115. ATP) dość pewnie pokonał w II rundzie eliminacji do wielkoszlemowego US Open Amerykanina, Jeffreya Johna Wolfa (157. ATP) 6:3, 7:6(5). Tym samym Polak dotarł do ostatniej fazy kwalifikacji, w której rywalem o zagranie w głównej drabince turnieju będzie lepszy z pary Federico Gaio (159. ATP)/Jurij Rodionov (140. ATP).

Początek zdecydowanie należał do naszego tenisisty, który wygrał pierwsze osiem piłek w meczu i bardzo szybko zapisał na swoim koncie kluczowe przełamanie. Od tego momentu Kamil był w bardzo komfortowej sytuacji, a jego głównym zadaniem było utrzymanie własnego podania. Polak miał z tym problem w piątym gemie, który rozpoczął się od dwóch break-pointów ze strony przeciwnika. Majchrzakowi udało się jednak wyjść z trudnej sytuacji i utrzymać serwis. Kolejne gemy były już w pełni kontrolowane przez graczy serwujących i po 34 minutach gry Kamil wygrał seta 6:3.

W drugim secie Amerykanin grał już zdecydowanie pewnej od samego początku odsłony, dzięki czemu mogliśmy być świadkami bardzo wyrównanej gry. Pierwsza szansa na przełamanie, jak i jedyna w całym secie, pojawiła się dopiero w 11. gemie, kiedy okazję do wyjścia na prowadzenie miał Kamil. Przeciwnik wytrzymał jednak bardzo trudny moment i niedługo później tenisiści rozpoczęli tie-breaka. W nim świetnie rozpoczął Polak, który szybko zdobył przewagę mini-breaka i objął prowadzenie 5:2. Kolejne wymiany były dość nerwowe, ale ostatecznie Kamil Majchrzak wygrał tie-breaka 7:5 i całe spotkanie 6:3, 7:6(5). Teraz naszego zawodnika czeka ostatnia runda kwalifikacji, w której zmierzy się z lepszym z pary Federico Gaio (159. ATP)/Jurij Rodionov (140. ATP).

Kamil Majchrzak [4] (POL) - Jeffrey John Wolf (USA) 6:3, 7:6(5)