MŚ U18: druga z rzędu porażka Polek

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 12.08.2018, 19:35

Polki poniosły dziś drugą z rzędu porażkę podczas rozgrywanych w Kielcach mistrzostw świata do lat 18. Tym razem biało-czerwone przegrały 25:30 (13:14) z Niemkami.

Po dwóch zwycięstwach i porażce Polkom przyszło dziś się zmierzyć z niepokonanymi Niemkami. Początek dzisiejszego meczu pokazał jednak, że biało-czerwone nie przestraszyły się faworytek. W pierwszej połowie co prawda musiały długo gonić wynik, ale po piorunującej końcówce schodziły na przerwę przegrywając tylko 13:14. Bardzo dobrze grały Gabriela Haric i Lucyna Sobecka, które zdobył po trzy bramki.

Gra podopiecznych Agnieszki Truszyńskiej posypała się po przerwie. Niemki szybko wyszły na prowadzenie 23:17. Po bramkach Sobeckiej straty zostały połowicznie odrobione. Kolejne minuty toczyły się pod znakiem gry bramka za bramkę. Biało-czerwone nie były w stanie złapać kontaktu z rywalkami i ostatecznie przegrały spotkanie 25:30.

Ostatni mecz fazy grupowej Polki zagrają z Austriaczkami jutro o godzinie 18:00. Zwycięstwo zapewni im 3. miejsce w grupie.

Polska - Niemcy 25:30 (13:14)