Piłka Nożna - el. LKE: Raków łatwo pokonany i bez fazy grupowej!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 26.08.2021, 21:53

Rewanżowe spotkanie 4. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy pomiędzy KAA Gent a Rakowem Częstochowa zakończyło się zwycięstwem gospodarzy i to oni zagrają w fazie grupowej. Po golach Tissoudaliego, Odjidji-Ofoe oraz De Sarta padł wynik 3:0.

W pierwszym meczu to ekipa spod Jasnej Góry triumfowała 1:0, jednak w rewanżu to Belgowie wydawali się być zdecydowanym faworytem i zadanie przed polską ekipą było wybitnie trudnie.

Mecz rozpoczął się dobrze dla Rakowa, który mocno ruszył do przodu, jednak z biegiem czasu Gent miał coraz więcej do powiedzenia. W bramce częstochowian ponownie błyszczał jednak Vladan Kovacević, który w tym sezonie jest w wybitnej formie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Belgowie zdołali zdobyć gola. Zamieszanie w obronie gości wykorzystał Laurent Depoitre, który podał piłkę do Tarika Tissoudaliego, a Holender posłał spokojnie futbolówkę do bramki Rakowa.

Początek drugich 45 minut był dość wyrównany, a gra toczyła się głównie w środku pola. Wszystko to trwało do 70. minuty, kiedy to „Bawoły” zdobyły drugiego gola. Kovacevicia bardzo ładnym strzałem pokonał znany z polskich boisk Vadis Odidja-Ofoe. Dwie minuty później sytuacja Rakowa była już skrajnie ciężka bowiem Julien De Sart płaskim strzałem podwyższył wynik rywalizacji na 3:0. W kolejnych minutach gospodarze delikatnie cofnęli się, ale ciągle kontrolowali grę i ostatecznie triumfowali aż 3:0.

Dzięki rezultatowi 3:1 w dwumeczu dla Belgów, to właśnie oni zagrają w tegorocznej fazie grupowej Ligi Konferencji Europy.

KAA Gent – Raków Częstochowa 3:0 (1:0)

Bramki: 45+1’ Tissoudali, 70’ Odjidja-Ofoe, 72’ De Sart

Gent: Bolat - Fortuna, Okumu, Ngadeu, Hanche-Olsen – Kums, Odjidja-Ofoe (80’ Adewale) – Tissoudali (80’ Chakvetadze), Hjulsager (46’ De Sart), Castro-Montes – Depoitre (85’ Bayo)

Raków: Kovacević – Rundić, Niewulis, Tudor – Kun, Papanikolaou (73’ Długosz), Poletanović, Wdowiak (73’ Lopez) – Cebula (77’ Szelągowski), Gutkovskis (74’ Guedes), Sturgeon

Żółte kartki: 53’ Kums, 77’ Odidja-Ofoe – 85’ Sturgeon

Sędzia: Aliyar Aghayev