US Open - kwalifikacje: US Open bez Radwańskiej
Diliff/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 26.08.2021, 22:51

Urszula Radwańska zakończyła swój udział w kwalifikacjach do wielkoszlemowego US Open. Polka, w drugiej rundzie eliminacji przegrała w trzech setach z Federicą Di Sarra. Po blisko dwu i półgodzinnym boju, Włoszka zagwarantowała sobie udział w decydującej rundzie kwalifikacji.

Urszula Radwańska, która na występ w wielkoszlemowym turnieju czeka od 2016 roku, wyśmienicie rozpoczęła czwartkowy pojedynek. Polka wygrała pierwsze dwa gemy, a jej przeciwniczka od samego początku była zmuszona "gonić" wynik. Federica Di Sarra w kolejnej części seta pokazała charakter i najpierw odrobiła straty, a w kluczowym momencie premierowej partii objęła prowadzenia. Włoszka w 10. gemie, przy własnym podaniu, przypieczętowała zwycięstwo w pierwszej odsłonie.

Wyraźnie podrażniona wynikiem pierwszego seta, Radwańska, w kolejnej części poprawiła swoją grę, która zaowocowała efektem na tablicy wyników. Reprezentantka Polski tak, jak w pierwszej odsłonie, tak i w drugiej wygrała pierwsze dwa gemy. Tym razem biało-czerwona nie dała się dogonić, a w końcowej fazie przełamała swoją rywalkę po raz drugi. Ostatecznie młodsza z sióstr Radwańskich wygrała tę część wynikiem 6:2.

W decydującej partii rolę się odwróciły i to starsza o nie wiele ponad pół roku, jako pierwsza przełamała serwis rywalki. Di Sarra prowadziła 3:0 z podwójnym przełamaniem, ale 21-krotna uczestniczka turniejów wielkoszlemowych nie powiedziała ostatniego słowa. Radwańska odrobiła część strat, ale ponownie w siódmym gemie przegrała swoje podanie. Polka walczyła do końca spotkania, ale była w stanie wygrać jeszcze jedną rozgrywkę, a awans do trzeciej rundy eliminacji powędrował dla zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego.

Federica Di Sarra (ITA) - Urszula Radwańska (POL) - 6:4, 2:6, 6:3