Tenis - US Open: porażka Żuka w eliminacjach
Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour

Tenis - US Open: porażka Żuka w eliminacjach

  • Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 27.08.2021, 10:55

Kacper Żuk na drugiej rundzie kwalifikacji zakończył start w wielkoszlemowym Us Open. Polak w dwóch setach przegrał z Francuzem Quentinem Halysem.

 

W pierwszej rundzie Żuk pokonał Yasutake Uchiyamę 7:5, 7:6(7). Wydawało się, że po wyeliminowaniu Japończyka rozstawionego z numerem siódmym pozwoli Polakowi łatwiej pójść za ciosem. W pierwszym secie starcia z Francuzem nasz zawodnik obronił sześć break pointów, z czego dwa z nich były nawet setbolami. Sam nie zdołał wypracować żadnej okazji na przełamanie i skończyło się na rozegraniu tie-breaka. W nim kluczową rolę odegrał serwis. Pierwsze trzynaście punktów padło łupem podających. Niestety ten czternasty był mini breakiem Halysa, który jednocześnie oznaczał wygranie seta. W drugiej partii oglądaliśmy przełamania. Dobrze tę odsłonę zaczął Żuk. Reprezentant Polski uzyskał breaka w drugim gemie. Końcówkę seta lepiej rozegrał jednak Halys, dwukrotnie wygrywając serwis naszego zawodnika. Całą partię wygrał 6:4 i w nagrodę zagra w ostatniej rundzie kwalifikacji. Jego rywalem będzie Ernests Gulbis.

 

Quentin Halys (FRA) - Kacper Żuk (POL): 7:6(6), 6:4