LPL: FunPlus Phoenix w finale; miejsce na Worlds 2021 zapewnione
Riot Games/flickr

• Dodał: Weronika Rudzińska
  • Data publikacji: 27.08.2021, 13:52

FunPlus Phoenix pierwszymi finalistami summer splitu LPL! Po pięknie zagranej serii na Team WE i wygranej 3:0 zapewniają sobie miejsce nie tylko w finale, ale także na Mistrzostwach Świata! Doinb i spółka po nieudanym sezonie 2020 pokazują na co ich stać, i że ponownie chcą zawalczyć o tytuł na Worlds 2021. Ich przeciwnikami w finale ligi będzie zwycięzca pojedynku pomiędzy Team WE a EDward Gaming.

Missing Blitzcrank 0/3/5 0/2/11 Thresh Crisp

Serię otworzyła śmierć Lwx na dolnej alei, a parę minut później w tym samym miejscu, zobaczyliśmy walkę, która jednak nic nie przyniosła. Na górnej rzece Doinb zdobył double killa, WE zgarnęło Heralda, a FPX smoka. W 15. minucie złapani zostali beishangMissing, co pozwoliło czerwonej drużynie wziąć drugiego Heralda. Wkrótce Nuguri i spółka ponownie wygrali walkę, chociaż stracili Tiana. Różnica w złocie w 20. minucie wynosiła około pięciu tysięcy i gracze FPX rozpędzali się coraz bardziej. Kolejne starcie zakończyło się jednak śmiercią Tiana, a przy smoku Shanks doprowadził swoją drużynę do wygrania walki. Baron trafił na konto czerwonej formacji, ale smoka zabrało WE. W końcu w 37. minucie FPX z Apheliosem na czele wyeliminowało przeciwników i udało się prosto po ich Nexus.

FunPlus Phoenix Team WE
Nuguri Kennen 4/2/4 4/3/2 Gangplank Breathe
Tian Viego 9/3/9 2/6/1 Diana beishang
Doinb Irelia 8/0/14 2/4/2 Yasuo Shanks
Lwx Varus 4/2/11 1/6/5 Ashe Elk
Crisp Leona 0/2/22 0/6/6 Braum Missing

Już w 5. minucie z rąk ViegoIrelii upadł Shanks.  Parę minut później na dolnej alei Lwx zdobył double killa. Po wyeliminowaniu beishanga wyglądało na to, że WE nie będzie miało wiele możliwości odpowiedzi na akcje FPX. W 11. minucie złapany został jednak Tian w zamian za Missinga. W 14. minucie kolejne zabójstwa wpadły na konto niebieskiej drużyny, TianDoinb robili się niesamowicie silni. W 22. minucie jednak walka wyszła całkiem równo, ale Doinb dał swojej drużynie nieco lepszą sytuację. Wkrótce zobaczyliśmy starcie, które zakończyło się wymianą jeden za jeden i chociaż FPX miało sporą przewagę, to ich wygrana nie była wciąż wcale oczywista. W końcu przy Baronie, Nuguri dzięki świetnej R pomógł swojej drużynie zmiażdżyć przeciwników i zyskać wzmocnienie. Po zgarnięciu smoka rozpędzone Feniksy udały się do bazy WE, gdzie wyeliminowali wrogów i zwyciężyli drugą mapę przed 30. minutą.

Nuguri Jayce 4/4/12 5/4/4 Wukong Breathe
Tian Viego 7/2/5 0/6/8 Xin Zhao beishang
Doinb Orianna 5/1/10 8/5/3 Ryze Shanks
Lwx Aphelios 7/5/6 2/3/5 Varus Elk
Crisp Thresh 1/3/18 0/6/8 Rell Missing

Mapa rozpoczęła się pod znakiem walk. W 4. minucie zobaczyliśmy wymianę dwa za jeden dla WE, a na dolnej alei dwa za jeden dla FPX. Już po chwili kolejna wymiana jeden za jeden odbyła się na topie, a na bocie niebieska drużyna zdobyła dwa zabójstwa w zamian za jedno. Missing został wyłapany w swoim lesie i na prowadzenie w złocie wyszły Feniksy. W 11. minucie następna większa walka zakończyła się śmiercią ApheliosaVarusa, a WE mogło zgarnąć smoka. Pod swoją wieżą zabity został Lwx, a w innej części mapy złapany został Breathe. Była to dużo bardziej wyrównana gra, ale wciąż to FPX zdawało się mieć kontrolę. Przy Heraldzie, którego dostało WE, zginął beishang, a wkrótce też BreatheShanks. CrispNuguri zginęli na dolnej alei, a drużyny wymieniały się wieżami. W końcu 22. minucie ace trafił na konto niebieskiej drużyny, tak samo jak Baron i smok. Wyłapany został Lwx, a po chwili także DoinbNuguri. Następny Baron został zabity także przez FPX i rozpędzona formacja weszła do przeciwnej bazy, gdzie zginął Nuguri. Doinb i spółka zyskali Piekielną Duszę i nie pozostało im nic więcej jak udać się po Nexus WE