IV Memoriał Adama Wójcika - dzień drugi [ZAPIS LIVE]
Piotr Janczarczyk

• Dodał: Piotr Janczarczyk
  • Data publikacji: 27.08.2021, 21:29

Zapraszamy na relację na żywo z drugiego dnia IV Memoriału Adama Wójcika. Cztery koszykarskie drużyny rywalizują we wrocławskiej "Orbicie".

Relacja na żywo

WKS Śląsk Wrocław pokonał BC Kyiv-Basket 55:52. To koniec IV Memoriału Adama Wójcika. Dziękujemy, że byliście z nami.

Śląsk 55:52 Kyiv - Ukraińcy zdobyli jeszcze trzy punkty z rogu boiska.

Śląsk 55:49 Kyiv - Kanter raz, Kanter dwa. Gospodarze prowadzą sześcioma oczkami. Szkoleniowiec Kyiv-Basket prosi o time-out.

Śląsk 53:49 Kyiv - Kanter faulowany na siedem sekund przed końcem. Śląsk nie powinien już przegrać tego meczu.

Śląsk 53:49 Kyiv - Woodson niecelnie. Zbiera WKS.

Śląsk 53:49 Kyiv - Kijów wznowił z boku boiska.

Śląsk 53:49 Kyiv - Sędziowie sprawdzają, czy rzut Serba powinien być zaliczona za dwa czy za trzy punkty. Finalna decyzja - to była trójka.

Śląsk 53:49 Kyiv - Strahinja Jovanović "za trzy"! Seria Śląska 12:2! 49 sekund do końca rywalizacji.

Śląsk 50:49 Kyiv - Śląsk broni strefą. Mike Caffey przytomnie zachował się przy próbie rzutu zza łuku i wymusił przewinienie Łukasza Kolendy.

Śląsk 50:47 Kyiv - Trzy rzuty wolne dla Ivana Ramljaka. Dwa z nich znalazły drogę do kosza.

Śląsk 48:47 Kyiv - Najnowszy nabytek WKS-u nie myli się na linii rzutów wolnych. Wrocławianie prowadzą.

Śląsk 46:47 Kyiv - Dwie minuty do końca meczu. Wzmaga się doping w "Orbicie".

Śląsk 46:47 Kyiv - "Munja" jest dziś bardzo skuteczny z półdystansu. Na ten moment jest trzecim strzelcem drużyny.

Śląsk 44:47 Kyiv - Kerem Kanter z akcją 2+1. Jedenaście oczek na koncie Turka.

Śląsk 41:47 Kyiv - Dobija Dmytro Skapintsev. Goście powiększają przewagę.

Śląsk 41:45 Kyiv - Garść statystyk: w trakcie pierwszych 30 minut gry Śląsk trafił 36,4% swoich rzutów, zaś Kyiv-Basket - 38,3%.

Śląsk 41:45 Kyiv - Na linii rzutów wolnych Jylan Washington. Kijów prowadzi różnicą czterech oczek.

Śląsk 41:44 Kyiv - Czas dla Petara Mijovicia. Może po przerwie gra Śląska ulegnie poprawie.

Śląsk 41:44 Kyiv - Powtarza się sytuacja z trzeciej kwarty. Minęły prawie cztery minuty, a koszykarze obu drużyn oddali dwa celne rzuty.

Śląsk 41:44 Kyiv - Bibbs traci piłkę. To nie jest jego mecz.

Śląsk 41:42 Kyiv - Kanter znów tyłem do kosza i znów skutecznie.

Śląsk 39:42 Kyiv - Skuteczność obu drużyn na naprawdę słabym poziomie. Najlepiej oddaje to wynik trzeciej odsłony meczu - 9:12.

Śląsk 39:42 Kyiv - Koniec trzeciej kwarty. W ostatniej chwili przyjezdni przechwycili piłkę i zdobyli kolejne dwa punkty.

Śląsk 39:40 Kyiv - Efektownie w "Orbicie"! Łukasz Kolenda podał do Kacpra Gordona, a ten powiększył konto gospodarzy o trzy oczka.

Śląsk 36:40 Kyiv - Cyril Langevine blisko akcji 2+1. Na jego drodze ponownie stanął celny rzut wolny...

Śląsk 34:36 Kyiv - Langevine w tej akcji lepszy od Anikenki. Amerykanin z dwoma punktami w grze tyłem do kosza.

Śląsk 32:36 Kyiv - Teraz strata Ramljaka. Źle weszli w trzecią odsłonę meczu wrocławianie.

Śląsk 32:34 Kyiv - Złe podanie Kantera. Kijów obejmuje prowadzenie.

Śląsk 32:30 Kyiv - Kerem Kanter spod samego kosza "za dwa". To pierwszy celny rzut w drugiej połowie, a minęły już ponad trzy minuty.

Śląsk 30:30 Kyiv - Bardzo słabo wygląda skuteczność z gry, a przede wszystkim zza łuku. Gospodarze trafili dwa na dziesięć rzutów z dystansu, natomiast goście - dwa na sześć.

Śląsk 30:30 Kyiv - W trakcie pierwszych 20 minut gry najwięcej punktów dla Śląska zdobył Strahinja Jovanović (7 pkt), a dla Kyiv-Basket - Jylan Washington (6 pkt).

Śląsk 30:30 Kyiv - Koniec pierwszej połowy. Wracamy za ok. 15 minut.

Śląsk 30:30 Kyiv - Nie poprawia się skuteczność Langevine z linii rzutów wolnych - dwa razy niecelnie, ale jest zbiórka w ataku.

Śląsk 30:30 Kyiv - Jylan Washington też potrafi latać! Znów remis.

Śląsk 30:28 Kyiv - Hoho, ale akcja! Efektowne podanie do Langevine, który zdobywa punkty efektownym wsadem. Przerwa na żądanie.

Śląsk 28:28 Kyiv - Zza łuku skuteczny również Ilya Tyrtyschnik.

Śląsk 28:25 Kyiv - Sporo chaosu na boisku, ale Ivan Ramljak kończy akcję celną trójką. Ukraińcy szybko odpowiadają "za dwa".

Śląsk 23:23 Kyiv - Jeden punkt dokłada od siebie Dmytro Skapintsev. Remis po 23.

Śląsk 23:22 Kyiv - Trwa ofensywna niemoc "Trójkolorowych".

Śląsk 23:22 Kyiv - Jovanović dwa razy myli się z linii rzutów wolnych. Langevine ma problem z kryciem Dmytro Skapintseva.

Śląsk 23:20 Kyiv - Dobry moment ekipy z Ukrainy. Kijów zmniejsza straty.

Śląsk 23:16 Kyiv - Przerwa na żądanie trenera gości.

Śląsk 23:16 Kyiv - Jovanović gra dziś zdecydowanie pewniej niż wczoraj. Właśnie trafił kolejny rzut z półdystansu.

Śląsk 21:16 Kyiv - Justin Bibbs faulowany przy rzucie. W pierwszej kwarcie żaden z czterech jego rzutów nie był celny.

Śląsk 14:14 Kyiv - Drużyna z Kijowa doprowadza do remisu. Słabo w obronie prezentuje się Kanter.

Śląsk 14:12 Kyiv - Zakończyła się pierwsza kwarta spotkania. WKS prowadzi 14:12.

Śląsk 14:12 Kyiv - Dobrze zaczyna ten mecz Kacper Gordon. 19-latek jest jednym z najlepszych polskich koszykarzy urodzonych w roku 2002.

Śląsk 11:12 Kyiv - Anikenko z góry! Podopieczni trenera Bagatskisa prowadzą we Wrocławiu.

Śląsk 9:7 Kyiv - Jeff Garrett z udaną akcją 2+1.

Śląsk 9:4 Kyiv - Świetny blok Anikenki na środkowym Śląska! W kolejnej akcji skuteczny jest Jovanović.

Śląsk 7:4 Kyiv - Jovanović zdecydowanie napędził atak "Trójkolorowych" i w dobrym momencie podał do Langevine, a ten zdobył dwa punkty. Kyiv-Basket odpowiada spod kosza.

Śląsk 2:2 Kyiv - Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja pod koszami. Zawodnicy z Kijowa pokazali wczoraj, że gra podkoszowa jest ich mocną stroną. Nie wiadomo, jak Śląsk poradzi sobie z rywalami bez Aleksandra Dziewy.

Śląsk 0:2 Kyiv - Bernand Thompson otwiera wynik spotkania.

Śląsk 0:0 Kyiv - Śląsk zaczyna w identycznym składzie, co wczoraj: Jovanović, Bibbs, Karolak, Ramljak i Langevine.

Śląsk 0:0 Kyiv - Przypominamy, że spośród wrocławskiej drużyny urazy leczą: Aleksander Dziewa, Michał Gabiński, Maciej Bender, Jan Wójcik oraz Luka Ascerić.

Do rozpoczęcia spotkania Śląsk - Kyiv pozostało dziesięć minut.

Teraz chwila przerwy. Za kilkadziesiąt minut rozpocznie się ostatni mecz w ramach Memoriału. WKS Śląsk Wrocław zmierzy się z drużyną z Kijowa.

Czas na indywidualne wyróżnienia. Najlepszymi punktującymi byli dotychczas Dragan Apić i Mattias Markusson.

Niejako można było nazywać ten mecz rywalizacją o trzecie miejsce w turnieju. Zastal kończy udział w IV Memoriale Adama Wójcika poprzez dwie przegrane - z BK Opavą i BK Kyiv-Basket.

Koniec meczu. Enea Zastal BC Zielona Góra przegrał z BK Opavą 77:86. -

Zastal 77:86 Opava - Mocnym wsadem Mattias Markusson powiększa swój dorobek punktowy do 22 oczek.

Zastal 75:84 Opava - Kolejna trójka Opavy, tym razem za sprawą rzutu Ludka Jurecki. Zastal raczej nie wygra już tego spotkania.

Zastal 73:81 Opava - Devoe Joseph zalicza drugą trójkę w dzisiejszym meczu. Parkiet opuszcza Dragan Apić, który przed momentem faulował po raz piąty. Serb był dziś najlepszym zawodnikiem zielonogórzan.

Zastal 70:80 Opava - Kolejny rzut sędziowski. Nie ukrywam, że dość nietypowo wygląda to na polskich parkietach, a przynajmniej w trakcie meczu.

Zastal 70:80 Opava - Jakub Slavik z łatwymi punktami spod kosza. Czy Zastal zdoła jeszcze odwrócić losy spotkania? Do końca meczu prawie trzy minuty.

Zastal 70:78 Opava - Mocny faul Fraziera. Zawodnicy z Zielonej Góry wciąż muszą odrabiać stratę do rywali.

Zastal 68:74 Opava - Gdy rezerwowi Zastalu są na boisku, zielonogórzanie grają zdecydowanie gorzej. Patrzę w statystyki "+/-": Mazurczak -12, Brembly -12, Meier -18.

Zastal 63:72 Opava - "Za trzy" trafił Jakub Slavik. Źle to wygląda dla Zastalu. Oliver Vidin prosi o czas.

Zastal 63:67 Opava - Radovan Kouril celnie z dystansu! Opava prowadzi czteroma oczkami.

Zastal 59:60 Opava - Zaczynamy kwartę numer cztery. Wicemistrzowie Czech wciąż prowadzą z wicemistrzami Polski.

Zastal 59:60 Opava - Mało punktów, sporo strat - tak można by opisać ostatnie minuty trzeciej kwarty w meczu Zastal - Opava.

Zastal 56:58 Opava - Warto podkreślić, że IV Memoriał Adama Wójcika jest rozgrywany na nieco innych zasadach niż rozgrywki EBL. Tutaj nie obowiązuje "strzałka", a rzut sędziowski.

Zastal 54:56 Opava - Czesi bezkarnie zbierają piłki, będąc w ataku. Trzy ofensywne zbiórki, faul przy akcji rzutowej, znów zbiórka po niecelnym rzucie wolnym i kolejne dwa punkty spod kosza.

Zastal 54:53 Opava - Powoli zarysowuje się ta sama sytuacja, co wczoraj. Rezerwowi Zastalu niemalże nie zdobywają punktów. Dziś można im przypisać jedynie 3 z 54 oczek.

Zastal 54:52 Opava - Dobry moment w wykonaniu Jarosława Zyskowskiego. Reprezentant Polski dwukrotnie trafił z dystansu.

Zastal 49:50 Opava - Nieustannie trwa (w dobrym tego słowa znaczeniu) rywalizacja pomiędzy Draganem Apiciem a Mattiasem Markussonem. Serb zdobył już 24 punkty, zaś Szwed - 14. To dwie najbardziej wyraźne postacie na boisku.

Zastal 43:46 Opava - Chyba siedzę zbyt blisko parkietu i zawodnicy widzą, co piszę. Devoe Joseph oraz Martin Gniadek ze skutecznymi rzutami zza łuku.

Zastal 40:43 Opava - Rozpoczynamy drugą połowę. Oba zespoły są dziś mocno nieskuteczne "za trzy" - Zastal trafił jedynie trzy na szesnaście rzutów z dystansu, a ich rywale trzy na czternaźcie.

Zastal 40:43 Opava - Dwadzieścia minut spotkania za nami. Opava niespodziewanie prowadzi z podopiecznymi trenera Olivera Vidina. Do gry wracamy za około piętnaście minut.

Zastal 40:40 Opava - Meier nie zamienił się kryciem z Zyskowskim. Czesi powiększają swój dorobek punktowy o trzy oczka. Opava doprowadziła tym samym do remisu.

Zastal 40:37 Opava - Zagapił się Devoe Joseph. Rostislav Dragoun z łatwymi punktami spod kosza.

Zastal 36:32 Opava - Już dziewiętnaście! Czy Serb będzie najlepszym środkowym w EBL? Start sezonu już za kilka dni!

Zastal 34:30 Opava - Apić gra swoje. 17 oczek na jego koncie, czyli dokładnie połowa punktów, jakie dotychczas zdobyli zielonogórzanie.

Zastal 32:30 Opava - Strata Zastalu, punktuje Kouril. W tym czasie dwukrotnie skuteczny jest również Markusson.

Zastal 30:24 Opava - Kolejna trójka, tym razem w wykonaniu Fraziera. Chwilę później dwa oczka dokłada od siebie Apić, a szkoleniowiec czeskiej ekipy sięga po time-out.

Zastal 25:24 Opava - Trener Opavy, Petr Czudek, decyduje się na zastosowanie obrony strefowej. Mimo tego, Mazurczak trafia z dystansu.

Zastal 22:22 Opava - Branden Frazier rzucił do kosza równo z syreną, ale niecelnie. Po dziesięciu minutach gry remis.

Zastal 22:22 Opava - Radim Klecka wykorzystał nieuwagę Andrzeja Mazurczaka - będąc za linią końcową, odbił piłkę od jego pleców i oddał rzut spod samej obręczy.

Zastal 21:18 Opava - Trzy punkty z rogu boiska zdobył Ludek Jurecka. Andrzej Mazurczak nie zdołał go zablokować.

Zastal 20:15 Opava - Świetna trójka z odejścia w wykonaniu Nenadicia. Serb jest uważany za jednego z kandydatów do tytułu MVP sezonu.

Zastal 17:10 Opava - I kolejne cztery punkty środkowego Zastalu! Nie gorzej gra Mattias Markusson - środkowy Opavy. Ten mecz, póki co, należy do podkoszowych.

Zastal 13:6 Opava - Dragan Apić ma już osiem oczek na koncie, a od rozpoczęcia meczu minęło dopiero pięć minut. Teraz zaliczył akcję 2+1.

Zastal 10:6 Opava - Czesi łatwo zbierają piłki po swoich niecelnych próbach, natomiast mają kłopot, by trafić z dystansu.

Zastal 6:4 Opava - Kolejna ofensywna zbiórka Mattiasa Markussona. W akcji rzutowej faulowany był Jan Svandrlik.

Zastal 4:2 Opava - Zastal prowadzi za sprawą czterech celnych rzutów wolnych - dwóch z tytułu faulu przy rzucie i dwóch za faul niesportowy.

Zastal 0:2 Opava - Svandrlik podaje pod kosz do Markussona, a ten otwiera wynik spotkania.

Zastal 0:0 Opava - Oba zespoły już zaprezentowane. Czekamy na koszykarskie widowisko!

W ramach przypomnienia, wyniki wczorajszych meczów: Enea Zastal BC Zielona Góra przegrał 78:95 z BK Kyiv-Basket, a WKS Śląsk Wrocław pokonał 84:66 BK Opavę

Pierwsze spotkanie podczas drugiego dnia Memoriału rozpocznie się jednak 15 minut później, tj. o 17:15.

To już drugi, ale i ostatni dzień IV Memoriału Adama Wójcika. Punktualnie o 17:00 rozpoczniemy relację z meczu Enea Zastal BC Zielona Góra - BK Opava.