Berlin 2018: srebrny medal Sofii Ennaoui!

• Data publikacji: 12.08.2018, 20:08

Mamy świetny początek ostatniego dnia mistrzostw Europy w Berlinie. Sofia Ennaoui zdobyła srebrny medal w biegu na dystansie 1500 metrów. Polka przegrała tylko z Brytyjką Laurą Muir.

Tempo biegu dyktowała główna faworytka do zwycięstwa Laura Muir. Brytyjka oderwała się od rywalek razem ze swoją rodaczką Laurą Weightmann. Stawka biegu bardzo się rozciągnęła, ale Sofia Ennaoui pilnowała miejsc dających medal. Angelika Cichocka biegła pod koniec stawki. Laura Muir zyskiwała przewagę i pewnie biegła po złoty medal. Weightmann słabła i była atakowana przez Ennaoui i Irlandkę Ciarę Mageean.

Reprezentantka Polski popisała się fantastycznym finiszem. Sofia Ennaoui wywalczyła srebrny medal mistrzostw Europy. Polka zbliżyła się nawet do Laury Muir. Brytyjka uzyskała czas 4:02,32. Ennaoui pobiegła w czasie 4:03,08. Trzecia Laura Weightmann uzyskała wynik 4:03,75. Angelika Cichocka zajęła 12. miejsce z wynikiem 4:10,93.