Hokej - kwalifikacje IO: Polska - Słowacja [Zapis relacji LIVE]

• Data publikacji: 27.08.2021, 19:42

Polscy hokeiści niespodziewanie wygrali wczoraj z Białorusią 1:0. Tym samym zrobili duży krok do igrzysk olimpijskich. Dzisiaj podczas turnieju kwalifikacyjnego w Bratysławie nasz zespół czeka jeszcze trudniejsze zadanie. Polacy zmierzą się ze Słowacją, czyli jedną z hokejowych potęg.

POLSKA - SŁOWACJA 19:15

Relacja na żywo

Dziękujemy za relację ze spotkania. Słowacja odniosła drugie zwycięstwo i jest już bardzo blisko awansu na igrzyska. Polacy mają jeszcze matematyczne szanse. W niedzielę zagrają o 13:30 z Austrią.

OBRONILI SIĘ POLACY W OSŁABIENIU NA KONIEC MECZU! SŁOWACJA JEST DUŻO LEPSZYM ZESPOŁEM I UDOKUMENTOWAŁA TO WYNIKIEM 5:1! BRAWO DLA NASZEJ DRUŻYNY ZA WALKĘ, A WYNIK NIE JEST DUŻYM NOKAUTEM.

3. tercja - 18. minuta SVK 5:1 POL - Kara dla Krystiana Dziubińskiego, zdobywcy jedynej bramki dla naszego zespołu.

3. tercja - 14. minuta SVK 5:1 POL - Już tylko kilka minut do końca spotkania.

3. tercja - 9. minuta SVK 5:1 POL - Bramka na 5:1 dla Słowacji tuż po zakończeniu przewagi. Autorem trafienia Adama Rużiczki.

3. tercja - 6. minuta SVK 4:1 POL - Kara dla Kamila Górnego.

3. tercja - 5. minuta SVK 4:1 POL - Spokojny początek trzeciej odsłony gry. Chociaż Słowacy chcą jeszcze podwyższyć wynik.

3. tercja - 1. minuta SVK 4:1 POL - Początek trzeciej tercji. Słowacy na bezpiecznym prowadzeniu. Zobaczymy, jakim wynikiem zakończy się ten mecz.

Koniec drugiej tercji SVK 4:1 POL - Słowacy mocno atakowali pod koniec tej części gry, ale pozostaje rezultat 4:1. Przed nami ostatnia tercja.

2. tercja - 17. minuta SVK 4:1 POL - Przewaga dla Słowacji. Najbliższe dwie minuty gry w boksie kar spędzi Kamil Wałęga.

2. tercja - 13. minuta SVK 4:1 POL - Peter Cehlarik miał świetną pozycję do zdobycia bramki w przewadze i wykorzystał to. Gospodarze wracają na trzybramkowe prowadzenie.

2. tercja - 13. minuta SVK 3:1 POL - Świetna kontra Pawła Zygmunta w osłabieniu. Dobrze jednak broni Konrad.

2. tercja - 13. minuta SVK 3:1 POL - Niestety, przewinienie Macieja Urbanowicza. Przewaga dla reprezentacji Słowacji.

2. tercja - 11. minuta SVK 3:1 POL- BRAMKA KRYSTIANA DZIUBIŃSKIEGO W PRZEWADZE! POLACY ZACZYNAJĄ ODRABIAĆ STRATY.

2. tercja - 8. minuta SVK 3:0 POL - Brutalnie faulowany Filip Komorski. Kara dla Kristiana Pospisila. Jest szansa na pierwszą bramką dla zespołu Roberta Kalabera.

2. tercja - 6. minuta SVK 3:0 POL - Milos Roman wykorzystał sytuację sam na sam i niestety na tablicy wyników jest już 3:0 dla gospodarzy. To mogą być decydujące minuty dla losów całego meczu.

2. tercja - 5. minuta SVK 2:0 POL - Dobra akcja Słowaków zamieniona na bramkę. Indywidualny popis Libora Hudacka. Po 25 minutach jest już 2:0.

2. tercja - 3. minuta SVK 1:0 POL - Przewaga niewykorzystana. Na stronie międzynarodowej federacji IIHF pojawiły się oficjalne statystki. Bramka ostatecznie zaliczona Adamowi Rużiczce. W strzałach 22 do 7 dla rywali.

2. tercja - 1. minuta SVK 1:0 POL - Zaczynamy drugą tercję. Polacy w przewadze po karze dla Pospisila.

Koniec pierwszej tercji SVK 1:0 POL - Duża przewaga Słowaków, którzy jednak prowadzą tylko 1:0. W strzałach 19-4. Do Ondrej Nepela Areny wrócimy po przerwie.

1. tercja - 20. minuta SVK 1:0 POL - Branisław Konrad broni strzał Patryka Wronki. Chwilę później kolejna interwencja Murraya.

1. tercja - 18. minuta SVK 1:0 POL - Kilka groźnych uderzeń Słowaków w przewadze, ale waleczni Polacy nie stracili bramki. Polska obrona nadal dobrze funkcjonuje.

1. tercja - 16. minuta SVK 1:0 POL - Niestety, kara dla Dominika Pasia. Drugie osłabienie naszej drużyny.

1. tercja - 16. minuta SVK 1:0 POL - Kontra Słowaków, ale świetnie broni John Murray.

1. tercja - 15. minuta SVK 1:0 POL - Dobra końcówka przewagi w wykonaniu naszej drużyny, ale Polacy nie znaleźli drogi do bramki rywali.

1. tercja - 12. minuta SVK 1:0 POL - Atak Polaków się opłacał, bo trzeba odrabiać stratę. Karę otrzymał Marek Daloga. Przewaga polskiej drużyny.

1. tercja - 12. minuta SVK 1:0 POL - To była druga dobra akcja ofensywna Polaków.

1. tercja - 11. minuta SVK 1:0 POL - Słowacy mieli swoje okazje w przewadze, ale nadal prowadzą tylko 1:0. Dominują w tym meczu.

1. tercja - 9. minuta SVK 1:0 POL - Była jeszcze weryfikacja, ale ostatecznie nie było spalonego. Mamy więc uznaną bramkę dla Słowaków. Niefortunnie krążek do bramki łyżwą strącił Jakub Wanacki. Po nieudanym challengu Polacy grają w osłabieniu.

1. tercja - 9. minuta SVK 1:0 POL - NIESTETY MAMY BRAMKĘ DLA SŁOWACJI. DO PUSTEJ BRAMKI TRAFIŁ KRISTIAN POSPISIL.

1. tercja - 6. minuta SVK 0:0 POL - Dobrze w mecz wszedł John Murray. Bramkarz naszej reprezentacji zaliczył już kilka dobrych interwencji. Przypomnijmy, że wczoraj zachował czyste konto, broniąc 46 strzałów.

1. tercja - 5. minuta SVK 0:0 POL - Polacy przetrwali pierwszy napór rywali.

1. tercja - 1. minuta SVK 0:0 POL - Polacy wygrali pierwsze wznowienie, ale atakują Słowacy. Słychać doping kibiców dla gospodarzy.

Skład reprezentacji Polski - John Murray, Ondrej Raszka, 1. linia - Kolusz, Ciura, Paś, Dziubiński, Chmielewski, 2. linia - Wajda, Kostek, Wronka, Pasiut, Zygmunt, 3. linia - Bryk, Górny, Łyszczarczyk, Komorski, Urbanowicz, 4. linia - Wanacki, Jaśkiewicz, Walęga, Starzyński, Przygodzki.

Dobry wieczór! A może być jeszcze lepszy! Polacy w przypadku zwycięstwa ze Słowacją już dzisiaj mogą zapewnić sobie awans na igrzyska olimpijskie, co byłoby dużą niespodzianką. Wczoraj drużyna Roberta Kalabera wygrał z Białorusią. Dzisiaj zadanie powinno być jeszcze trudniejsze, ale trzymamy kciuki!

Dwie porażki na turnieju mają już Austriacy, którzy wczoraj przegrali 1:2 ze Słowacją, a dzisiaj 2:5 z Białorusią. Pokazuje to też, że jak wspaniała była wczoraj polska obrona. Oby była taka dzisiaj o 19:15 w spotkaniu z mocną Słowacją. W przypadku zwycięstwa po 60 minutach Polacy zapewnią sobie awans do Pekinu!

Początek spotkania o 19:15.