Tour Poitou-Charentes en Nouvelle Aquitaine: triumf Connora Swifta

• Data publikacji: 27.08.2021, 18:05

W tym tygodniu rozegrano we Francji czterodniowy wyścig Tour Poitou-Charentes en Nouvelle Aquitaine zaliczany do kategorii 2.1. Po triumf w klasyfikacji generalnej sięgnął Brytyjczyk Connor Swift (Team Arkea Samsic). Szymon Sajnok (Cofidis Solutions Credit) zajął 81. miejsce.

Na starcie wyścigu stanęły cztery zespoły z cyklu World Tour: Groupama-FDJ, AG2R Citroen Team, Israel Start-Up Nation i Cofidis Solutions Credit. W barwach ostatniej z nich wystartował Szymon Sajnok. Polak miał za zadanie pomoc Elii Vivianiemu. Cofidis miał powody do radości po pierwszym etapie z metą w Parthenay. Triumfował Elia Viviani przed Simone Consonnim. Szymon Sajnok zajął 100. miejsce ze stratą ponad dwóch minut. Drugi odcinek także zakończył się sprinterską rozgrywką. Tym razem Viviani musiał zadowolić się drugim miejscem. Na finiszu Włoch przegrał z Francuzem Jasonem Tessonem (St Michel-Auber93). Sajnok stracił ponad cztery minuty i uplasował się na 82. pozycji.

Trzeci etap z metą w Loudun ponownie należał do Elii Vivianiego. Sprinter Cofidisu wyprzedził Timothy'ego Duponta (Bingoal Pauwels Sauces WB) oraz Simone Consonniego. Sajnok był 76. ze stratą 35 sekund. Tego samego dnia rozegrano blisko 24-kilometrowy etap jazdy na czas po płaskiej trasie. Wygrał go Belg Ben Hermans (Israel Start-Up Nation). Nowym liderem został jednak dziewiąty na czas Connor Swift. Szymon Sajnok był 88. Brytyjczyk z Team Arkea Samsic obronił prowadzenie na ostatnim odcinku. Triumfował Francuz Clement Carisey (DELKO), który przyjechał na metę pagórkowatego etapu z metą w Poitiers z przewagą trzech sekund nad grupą pościgową. Swift zajął 21. miejsce i w klasyfikacji łącznej wyprzedził o 12 sekund Bruno Armiraila (Francja, Groupama-FDJ) oraz o 20 sekund Mortena Hulgaard (Uno-X Pro Cycling Team). Szymon Sajnok uplasował się na 81. pozycji ze stratą prawie 22 minut.