Tenis – US Open: Majchrzak z awansem bez straty seta!

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 27.08.2021, 18:35

Kamil Majchrzak wystąpi w turnieju głównym US Open. Polak w ostatniej rundzie eliminacji rozbił Austriaka Jurija Rodionova. W całych kwalifikacjach tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego nie stracił ani jednego seta. To będzie jego trzeci występ w drabince głównej nowojorskiego turnieju.

W ostatniej rundzie eliminacji US Open Kamil Majchrzak mierzył się z Austriakiem Jurijem Rodionovem. Wydawało się, że coraz lepiej radzący sobie w tourze 22-latek będzie najtrudniejszym rywalem Polaka w tych zawodach, ale rzeczywistość była inna. Od początku na korcie wyraźnie dominował piotrkowianin. Wygrał pewnie trzy pierwsze gemy, a ostatecznie w pierwszej partii przegrał tylko jednego.

W drugim secie nie było wiele trudniej. Obraz gry się zasadniczo nie zmienił. Majchrzak kontrolował wydarzenia na korcie i pewnie wykorzystywał swoje okazje. Tym razem wygrał 6:2. Po raz kolejny w tych eliminacjach wiele problemów rywalowi sprawiał serwis naszego tenisisty. Nasz drugi najlepszy zawodnik zapisał na swoim koncie pięć asów, a do tego dołożył względem poprzednich meczów lepszą celność.

Kamil Majchrzak (POL) [4] – Jurij Rodionov (AUT) [19] 6:1, 6:2