Fortuna 1 Liga: Korona szczęśliwie wygrywa w Rzeszowie i pozostaje drużyną bez straty punktów!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 27.08.2021, 19:56

Spotkanie 6. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Resovią Rzeszów a Koroną Kielce zakończyło się zwycięstwem gości. Po samobójczej bramce Pietraszkiewicza triumfowali oni 1:0.

Przed tym meczem „Koroniarze” znajdowali się na pierwszej lokacie z kompletem punktów na koncie. Zawodnicy „Sovii” byli zaś na dziewiątej pozycji z dorobkiem sześciu „oczek”. Faworytem tej rywalizacji byli zdecydowanie goście ze świętkorzyskiego.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Początek meczu był dość wyrównany, jednak z każdą kolejną minutą goście byli coraz bliżej zdobycia pierwszej bramki. Blisko gola byli m.in. Adam Frączczak, czy Jakub Łukowski.

Od początku drugich 45 minut to rzeszowianie mocniej przycisnęli Koronę. Próbowali oni kilka razy uderzać na bramkę strzeżoną przez Konrada Forenc, ale za każdym razem strzały te były niecelne. W 79. minucie to kielczanie zdobyli gola. Dośrodkował Łukasz Sierpina, główkował Jacek Kiełb, a piłka odbiła się jeszcze od Daniela Pietraszkiewicza, który zdobył samobójcze trafienie. Ostatecznie taki wynik pozostał już do końca rywalizacji i to Korona po raz kolejny schodzi z boiska jako drużyna zwycięską, tym razem po triumfie 1:0.

Resovia Rzeszów – Korona Kielce 0:1 (0:0)

Bramki: 79’ Pietraszkiewicz(sam.)

Resovia: Pindroch – Adamski, Komór, Kubowicz, Jaroch – Eizenchart (57’ Pietraszkiewicz), Wasiluk (84’ Rostowski) – Strózik, Mróz (71’ Soljić), Antonik (71’ Twardowski) – Wróbel (57’ Hilbrycht)

Korona: Forenc – Sierpina, Malarczyk, Szymusik, Podgórski (63’ Kiełb (85’ Lewandowski)) – Zebić, Koj – Łukowski, Szpakowski, Oliveira – Frączczak (76’ Danek)

Żółte kartki: 47’ Strózik, 76’ Twardowski – 47’ Szpakowski, 51’ Sierpina

Sędzia: Tomasz Wajda