Tenis - WTA Cleveland: finał nie dla Linette
Wikimedia Commons

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 27.08.2021, 22:22

Piękna przygoda Magdy Linette z turniejem WTA w Cleveland zakończyła się na półfinale. Pogromczynią Polki okazała się Irina Begu, pokonując ją 7:6(5) 2:6 . Rumunka o tytuł powalczy z Anett Kontaveit lub Sarą Sorribes Tormo.

Polka nadzieje kibiców na dobry wynik w Cleveland rozbudziła świetnym występem w ćwierćfinale i odprawieniem turniejowej "jedynki" Darii Kasatkiny 6:1 6:2. Linette również swój półfinałowy pojedynek rozpoczęła bardzo dobrze, wygrywając dwa gemy serwisowe i przełamując po długiej walce w drugim gemie serwis rywalki, odskakując na 3:0. Rywalka nie pozostawała jednak dłużna, dokładając do utrzymanego podania przełamanie powrotne i zbliżając się na jednego gema. Begu kontynuowała swoją dobrą grę po przerwie spowodowanej opadami deszczu, wygrywając trzy kolejne odsłony i wychodząc na prowadzenie 3:5 z kolejnym przełamaniem na koncie. Turniejowa "szóstka" zanotowała udaną pogoń i przerwała serię pięciu wygranych gemów przez rywalkę, broniąc dwie piłki setowe i wyrównując stan rywalizacji po przełamaniu Begu. Dwie kolejne odsłony zapisały na swoim koncie serwujące, co doprowadziło do tiebreaka. Górą w nim była niestety tenisistka z Rumunii, notując jedno małe przełamanie więcej i wygrywając 5-7.

Prowadząca zaliczyła mocne wejście w drugiego seta, dokładając do dwóch utrzymanych podań przełamanie serwisu Linette przy wykorzystaniu już pierwszego breakpointa i odskakując na 0:3. Dwa kolejne gemy wygrały podające, jednak po nim Polka ponownie nie utrzymała swojego serwisu, co otwierało przed rywalką autostradę do finału. Choć w siódmym gemie Linette zdołała odrobić stratę jednego przełamania, Rumunka na nic więcej jej już nie pozwoliła. Begu zanotowała trzecie przełamanie w tej partii i wykorzystując pierwszą piłkę meczową wygrała drugiego seta 2:6, a całe spotkanie 0:2. Polka tym samym pożegnała się z rywalizacją i zakończyła udany dla siebie tydzień na półfinale.

Magda Linette (POL) [6] - Irina Begu (ROU) 6:7(5) 2:6

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.