Hokej – Kwalifikacje IO: Polska przegrała ze Słowacją
Materiały prasowe PZHL

• Data publikacji: 27.08.2021, 21:27

Biało-czerwoni w drugim meczu kwalifikacyjnym do zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2022 roku przegrali ze zdecydowanym faworytem, reprezentacją Słowacji 5:1 (1:0, 3:1, 1:0). Mimo porażki polscy hokeiści spisywali się naprawdę dobrze przeciwko znacznie wyżej notowanemu rywalowi.

Nasi południowi sąsiedzi niezwykle intensywnie rozpoczęli mecz i wyraźnie dominowali. Biało-czerwoni bronili się z wielką ofiarnością i tylko sporadycznie gościli w tercji przeciwnika. Po całkiem sprawnej kontrze Słowacy wyprowadzili akcję ofensywną dzięki której wyszli na prowadzenie – krążek we własnej bramce umieścił Kamil Wałęga, a dodatkowo Polacy musieli grać w osłabieniu, które jednak udało się przetrwać.

Polskim hokeistom nie można było odmówić braku woli do walki, na chwilę przejęli inicjatywę i grali w przewadze, jednak bez korzyści bramkowej. Kolejny raz świetnie w bramce spisywał się John Murray, który podtrzymywał dobry wynik dla naszej kadry.

Druga tercja nie rozpoczęła się dla Polaków dobrze. Nieco ponad cztery minuty po jej rozpoczęciu gola dla Słowacji zdobył Libor Hudacek. Kilkadziesiąt sekund później na 3:0 podwyższył Milos Roman. Biało-czerwoni mimo wszystko ciągle walczyli, co przyniosło pozytywny skutek w postaci gola, a Branislav Konrad skapitulował po strzale Krystiana Dziubińskiego. Niestety chwilę później John Murray wyciągał krążek z bramki czwarty raz, a na listę strzelców po grze w przewadze wpisał się Peter Cehlarik.

W trzeciej odsłonie Słowacy piąty raz cieszyli się z trafienia, a ostatnie trafienie w tym meczu zanotował Adam Ruzicka. Wynik do końca nie uległ już zmianie. Mimo porażki Polacy mogą być z siebie dumni – rozegrali mecz pełen walki i zaangażowania, zostawiając serce na lodzie. Słowacy w całym spotkaniu oddali 44 celne strzały na bramkę Johna Murraya, co tylko pokazuje, jak wielką pracę wykonał między słupkami zawodnik GKS-u Katowice.

Słowacja - Polska 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Bramki: 9’ Ruzicka, 25’ Hudacek, 27’ Roman, 33’ Cehlarik, 49’ Ruzicka  - 30’ Dziubiński

W innym meczu grupy D Białoruś pokonała Austrię mimo, że po pierwszej tercji to Austriacy prowadzili 2:0. Hokeiści ze wschodu świetnie zaprezentowali się w drugich dwudziestu minutach, zdobywając aż pięć bramek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:2 (0:2, 5:0, 0:0)