Bundesliga: Borussia wygrywa w 3. kolejce. Hoffenheim pokonane po raz pierwszy w sezonie

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 27.08.2021, 22:35

Borussia Dortmund zwyciężyła u siebie mecz 3. kolejki piłkarskiej Bundesligi z TSG 1899 Hoffenheim. Piątkowy wieczór gospodarze zakończyli wygrywając 3:2, choć drugiego gola stracili już w doliczonym czasie gry.

Po pierwszej połowie obie drużyny remisowały 0:0. Blisko bramek po dośrodkowaniach w pole karne byli uderzający głową Haaland i Reyna. Pierwszy z nich w 30. minucie uderzał pod poprzeczkę, ale dobrze interweniował golkiper przyjezdnych. Kilka minut później nad poprzeczką piłkę posłał wspomniany Giovanni Reyna.

W 39. minucie znów groźnie w polu karnym, ale tym razem o szczęściu mogą mówić gospodarze. W okolicach środka pola karnego płaskim podaniem obsłużonym został Baumgartner, który uderzył w kierunku bramki, ale uderzenie gracza przyjezdnych zatrzymał Kobel.

Otwarcie wyniku nastąpiło po przerwie. W 49. minucie na liście strzelców wpisał się uderzający zza pola karnego, Reyna. Goście szybko chcieli wziąć się do odrabiania strat. W 59. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Kramarić, ale górą z tego starcia wyszedł Kobel. Bramkarz Borussii skapitulował w 61. minucie. Tym razem w pole karne zagrywał Geiger, a wolną przestrzeń wykorzystał Baumgartner, który mocnym strzałem na dalszy słupek wpakował piłkę do siatki.

Odpowiedź miejscowych błyskawiczna. Po upływie kilku minut Borussia znów cieszyła się z prowadzenia. W 69. minucie niezbyt pewne zachowanie defensorów z Hoffenheim przy dośrodkowaniu

Guerreiro, co wykorzystał Bellingham. Pewne uderzenie w kierunku dalszego słupka dało mu gola, których w tym meczu było jeszcze dwa. W doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadzili goście. Po dograniu z rzutu rożnego futbolówkę w siatce umieścił wprowadzony w drugiej połowie, Dabbur. Radość z dającego punkty gola nie trwała długo. Po serii uderzeń na bramkę przyjezdnych w końcu do siatki z ostrego kąta trafił Haaland. Sędzia do uznania bramki potrzebował weryfikacji z wozem VAR, a ten był przychylny dla gospodarzy, którzy zapisują na swoim koncie drugie zwycięstwo w sezonie, co po trzech kolejkach daje piłkarzom z Dortmundu 6 pkt. 4 oczka na swoim koncie mają gracze Hoffenheim.

Borussia - Hoffenheim 3:2 (0:0)

Bramki: 49' Reyna, 69' Bellingham, 90+1' Haaland - 51' Baumgartner, 90' Dabbur

Borussia Dortmund: Kobel – Meunier, Witsel, Akanji, Guerreiro (84' Passlack) – Dahoud – Bellingham (72' Wolf), Reyna (64' Brandt) – Reus – Haaland, Malen (84' Moukoko)

Hoffenheim: Baumann – Akpoguma, Posch, Vogt, Raum – Rudy, Geiger (83' Dabbur) – Baumgartner (70Sędzia: Felix Zwayer' Adamyan), Stiller (46' Rutter), Bruun Larsen (70' Gacinovic) – Kramaric

Sędzia: Felix Zwayer