Fortuna 1 Liga: Stomil dalej bez punktów, tym razem pokonany pewnie przez ŁKS

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 27.08.2021, 22:35

Spotkanie 6. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Stomilem Olsztyn a ŁKS-em Łódź zakończyło się zwycięstwem gości. Po bramkach Sobocińskiego Szeligi oraz Janczukowicza triumfowali oni 3:0.

Przed tym meczem „Rycerze Wiosny” znajdowali się na piątej lokacie z ośmioma punktami na koncie. Zawodnicy „Dumy Warmii” byli zaś na ostatniej pozycji z dorobkiem zera „oczek”. Faworytem tej rywalizacji byli zdecydowanie goście z łódzkiego.

Mecz rozpoczął się lepiej dla łodzian, którzy to w 10. minucie wyszli na prowadzenie. Pirulo dośrodkował z rzutu wolnego, a Jan Sobociński wykorzystał kiks Dawida Smuga i skierował futbolówkę do siatki. Kolejne minuty rozgrywki upływały dość wyrównanie, może z delikatną przewagą gości. W 42. minucie ŁKS prowadził już 2:0. Kolejny błąd popełnił Smug, a wynik strzałem głową podwyższył Bartosz Szeliga.

Drugie 45 minut upływało dość wyrównanie, chociaż z biegiem czasu ŁKS zaczął się cofać do defensywy i oddał pole gry olsztynianom. W 90. minucie łodzianie zdołali jednak zdobyć trzeciego gola. Ładną zespołową akcję wykończył Piotr Janczukowicz. Ostatecznie ŁKS triumfował 3:0.

Wynik ten spowodował, że ŁKS przesunął się na czwartą lokatę. Z kolei dla Stomilu to już szósta porażka w szóstym meczu tego sezonu i ciągle są czerwoną latarnią ligi, a na dodatek ich sytuacja staje się coraz trudniejsza.

Stomil Olsztyn – ŁKS Łódź 0:3 (0:2)

Bramki: 10’ Sobociński, 42’ Szeliga, 90’ Janczukowicz

Stomil: Smug – Remisz, Dampc, Straus – Moneta, Spychała (46’ Lewicki), Reiman (63’ Shibata), Pawlak (46’ Ciechanowski) – Mikita (74’ Szramka), Fundambu – Galach (63’ Brdak)

ŁKS: Kozioł – Szeliga, Marciniak, Sobociński, Wolski (80’ Kuźma) – Trąbka, Tosik (66’ Koprowski), Bakowicz (44’ Gryszkiewicz) – Moreno (79’ Rygaard), Jurić (66’ Janczukowicz), Pirulo

Żółte kartki: 18’ Spychała, 29’ Reiman – 37’ Marciniak, 55’ Tosik, 90+2’ Sobociński

Sędzia: Mariusz Złotek