Tokio 2020 - Podnoszenie ciężarów: ósme miejsce Pauliny Przyweckiej-Puziak

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 28.08.2021, 10:31

W kolejnym dniu paraolimpijskich zmagań na pomoście w Tokio oglądaliśmy Paulinę Przywecką-Puziak. Polka po osiągnięciu 98 kg została sklasyfikowana na ósmej pozycji.

Patrząc na listę startową i zadeklarowane ciężary widać było, że o osiągnięcie dobrego rezultatu przez Polkę będzie rozpatrywane w kategorii dużej niespodzianki. Na papierze jedynie Maria Markou z Cypru wydawała się rywalką w zasięgu Przyweckiej-Puziak. Polka w pierwszej próbie spokojnie zaliczyła 92 kg. W drugiej próbie na sztandze znajdowały się dwa kilogramy więcej i ta próba również przez Przywecką-Puziak została zaliczona. Na zakończenie rywalizacji polska zawodniczka podniosła ciężar ważący 98 kg, jednak wobec udanej próby Cypryjki na sztandze ważącej kilogram więcej, zawodniczka z Polski finalnie zajęła 8. pozycję.

Złoto wywalczyła Yujiao Tan z Chin, która z wynikiem 133 kg zdeklasowała przeciwniczki. Walko o srebrny medal trwała natomiast do ostatniej próby pomiędzy Fatmą Omar a Olaitan Ibrahim. W swoich trzecich próbach zarówno dla Egipcjanki, jak i Nigeryjki sztanga okazała się za ciężka, przez co to zawodniczka znad Nilu zajęła finalnie drugie miejsce, dzięki lepszemu wynikowi uzyskanemu w drugiej próbie.