Premier League: nieskuteczne Mewy, dwa celne ciosy Evertonu
James Boyes/Flickr/CC BY 2.0

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 28.08.2021, 17:55

W ramach 3. kolejki Premier League Brighton & Hove Albion podejmowało na własnym stadionie Everton FC. Pomimo dość sporej kontroli nad meczem i bycia przeważającą drużyną, to podopieczni Rafy Beniteza odnieśli zwycięstwo 0:2 i wywieźli cenne 3 punkty z trudnego terenu. Jakub Moder rozegrał 73 minuty.

Początek spotkania na Amex Stadium przebiegał spokojnie i żadna z drużyn tak naprawdę nie zagroziła poważnie rywalowi. Dobrą okazję stworzył sobie Maupay, ale jego strzał z dystansu powędrował wysoko nad poprzeczką. Można powiedzieć, że Mewy jako ekipa wyglądały lepiej w pierwszym kwadransie i z przyjemnością oglądało się ich grę. Brakowało jedynie konkretów - po jednej i po drugiej stronie. To był główny powód, dlaczego po 30. minutach gry widniał bezbramkowy remis.

Pierwsza połowa chyliła się ku końcowi, a gospodarze w dalszym ciągu walczyli i naciskali. Piłka nożna bywa jednak okrutna i w 42. minucie Demarai Gray pognał swoją stroną, wpadł z piłką w pole karne i pokonał przeciwnego golkipera. Pod koniec pierwszej połowy bramce Sancheza zagroził jeszcze Dominic Calvert-Lewin, lecz jego strzał minął prawy słupek.

Początek drugiej połowy zaczął się od natarcia podopiecznych Grahama Pottera, którzy coraz bardziej naciskali na swoich rywali. Jednakże ponownie w szeregi graczy Mew wdarł się błąd i w 55. minucie Everton otrzymał rzut karny, którego na bramkę zamienił Calvert-Lewin. Po tej bramce ciężko było się podnieść gospodarzom, a podopieczni Rafy Beniteza non stop czyhali na kontrataki. Do końca spotkania wynik nie zmienił się i Everton wygrał na trudnym terenie.